Keď sa na internete prvýkrát ukázali uniknuté fotografie chystaného smartfónu Lenovo Z5, spôsobili tým nemalý rozruch. Vytvoriť plne bezrámikový smartfón je snom každého z výrobcov a preto bolo veľkým prekvapením keď prišla správa, že ako prvé s ním príde práve Lenovo. No ako sa zdá, nie je všetko zlato čo sa blyští.

Vlajková loď Lenovo Z5 bude predstavená už zajtra a viacerí z vás sa už určite nevedia dočkať. Rendery vyzerali úchvatne a mať displej na takmer celej prednej strane je niečo, o čom sme doteraz mohli len snívať. Displej Lenova Z5 mal pokrývať až 95 % prednej strany, čím by sa touto hodnotou zaradil k špičke. Záhadou však stále ostávalo, ako si výrobca poradil s umiestnením senzorov a prednej kamery. Teraz sa zdá už všetko jasné a popravde, je to miernym sklamaním.

Odchýlka od pôvodných nákresov

Na známom webe Slashleaks sa objavila fotografia zariadenia, ktorá vyzerá veľmi vierohodne a ukazovať má skutočný dizajn smartfónu. Nebolo by to prvýkrát, ak by sa ukázalo, že tento portál mal pravdu. Celé to umocňuje ešte fakt, že do predstavenia zariadenia ostáva už len jeden deň. Pôvodný nákres od viceprezidenta spoločnosti sa tak nepotvrdil a aj keď si smartfón zachováva úzke rámčeky, na spodnej strane sa nachádza brada, v ktorej sú umiestnené všetky senzory a aj predná kamera. Podobné riešenie ponúka napríklad aj Xiaomi Mi MIX 2S.

Nenechaj si ujsť!
Úplne bezrámikový displej s 95 % pokrytím prednej strany a výdrž až 45 dní. Nová pecka od Lenovo bude predstavená už 5. júna

Aj keď sa stále jedná o krásny kúsok, môže to byť pre niekoho menším sklamaním, nakoľko to nie je to, čo verejnosť očakávala. Na vrchnej strane sa ale nenachádza slúchadlo na hovory. To by malo byť podobné, ako v prípade smartfónu Sharp Aquos. Zvuk by sa mal do ucha dostávať pomocou vibrácií vo vnútri displeja. No ako to býva pri všetkých únikoch, nakoniec to môže byť všetko inak. Rozuzlenia sa dočkáme už zajtra, kedy bude smartfón oficiálne predstavený.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom