banner-redmi-proSéria zariadení Lenovo Yoga má za sebou už pomerne dlhú tradíciu. Za ten čas sa táto séria dostala do povedomia mnohých fanúšikov. Vyznačujú sa hlavne neutíchajúcou túžbou po inováciách a netradičnou konštrukciou. Tá môže byť dosiahnutá novými spôsobmi držania alebo zvýšenou pohyblivosťou kĺbov podobne ako je to aj pri Voyo VBook.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nové Lenovo Yoga 910 je ďalší inovatívny model. Prichádza s 13,3-palcovým displejom so 4K rozlíšením, ktorý sa vyznačuje veľmi úzkymi rámikmi. Prevedenie v praxi vyzerá trochu odlišne ako by sme si to mohli predstaviť. Rámiky sú naozaj úzke, až na jeden. Dá sa povedať, že všetko, čo sa zobralo z bočných rámikov, sa presunulo do spodného rámika, ktorý je veľmi výrazný a celý displej je tak posunutý vyššie. Táto voľba nemusí byť ihneď na škodu, nakoľko pre ľudský krk je prirodzenejšie mať displej vo výške očí  alebo aspoň čo najbližšie tomu.

02_YOGA_910_Hero_Shot_GunMetal

Okrem kvalitného displeja bola dosiahnutá aj tenšia konštrukcia oproti predchodcovi Yoga 900. Celková hrúbka sa dostala na hodnotu 14,3 mm. O pohon sa postarajú najnovšie procesory Core i 7. generácie od Intelu. Tým bude asistovať až 16 GB RAM a k dispozícii budú aj modely s 1 TB SSD úložiskom. Zvukovú výbavu tvoria 2 stereo reproduktory JBL s Dolby Audio Premium audio čipom. Napravo od touchpadu nájdeme čítačku odtlačkov prstov. Hmotnosť zariadenia záleží od konfigurácie a začína na 1,38 kg. V tomto ľahkom tele našla svoje miesto dostatočne veľká batéria, ktorá zabezpečí fungovanie až na 10 hodín práce pri 4K rozlíšení.

Ako už naznačujú špecifikácie, jedná sa o jeden z tých drahších notebookov predstavených na konferencii IFA 2016. Cena bude začínať od 1170 € a predpokladaný štart predaja je začiatkom októbra.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
40%
Mám to
20%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]