banner-zuk-z2-pro-2S pokrokom doby získavajú nevídanú inteligenciu zariadenia, do ktorých by sme to pred niekoľkými rokmi nikdy nepovedali. Mohol si tak počuť o inteligentných televíziách, hodinkách, práčkach, chladničkách alebo o celých domácnostiach. Tu však zoznam inteligentných prístrojov ani zďaleka nekončí a spoločnosť Lenovo nám dnes ukázala, že poriadne vedomosti môžu byť ukryté aj v neobyčajnom reproduktore.

Čínsky technologický gigant dnes celému svetu odhalil svoj najnovší produkt, ktorý nesie názov Lenovo Smart Assistant. Po dizajnovej stránke spĺňa tento neobyčajný produkt tie najvyššie kritériá, pričom bez väčších problémov vynikne v každej jednej miestnosti. Na prvý, druhý a možno aj tretí pohľad ti môže jeho konštrukcia mierne pripomínať futuristickú termosku, no v tomto prípade však zdanie klame. Na samom vrchu tohto pomocníka sa nachádza jediné hardvérové tlačidlo. Okrem toho sa na tejto okrúhlej podstave nachádza viacero dier, pod ktorými sa skrývajú mikrofóny.

lenovo-smart-assistant-in-light-grayzdroj fotografie: Lenovo

zdroj fotografií: PhoneArena

Vrchná časť je vyrobená z hliníka, zatiaľ čo tá spodná je pokrytá špeciálnou látkou, pod ktorou sú umiestnené reproduktory. Nakoniec tu je hrana spodná, ktorá ponúka len napájací konektor a skryté tlačidlo obnovenia továrenských nastavení. Inteligencia je zabezpečená asistentom od spoločnosti Amazon, ktorý nesie názov Alexa. Tá dokáže odpovedať na veľké množstvo tvojich otázok, ovládať iné zariadenia, a samozrejme zvládne aj objednávať produkty z Amazonu. Zabudované mikrofóny sa postarajú o to, že Alexa bude rozumieť tomu čo hovoríš aj z 5 metrovej vzdialenosti.

lenovo-smart-assistant-in-dark-grayzdroj fotografie: Lenovo

Táto novinka plnohodnotne poslúži aj ako bezdrôtový reproduktor, ktorý sa opäť pripája k iným zariadeniam pomocou technológie Bluetooth. K dispozícií budú dve edície, pričom jedna z nich ponúkne prémiové podanie zvuku vďaka reproduktorom značky Harman Kardon. Táto prémiová edícia bude stáť 171 € a naopak základná verzia záujemcov vyjde na 123 €. Okrem toho bude k dispozícii viacero farebných verzií. Lenovo Smart Assistent sa začne predávať v máji tohto roka a rozhodne predstavuje príjemnú alternatívu k asistentom Google Home či Amazon Echo.

TIP: Kde mohla nastať chyba? Virtuálny asistent Alexa od Amazonu začal malému chlapcovi rozprávať o erotickom obsahu

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP