banner-nubia-z11V dnešnej dobe sa stále viac a viac začínajú využívať asistenti z virtuálneho sveta rôznych výrobcov, ktorí majú za úlohu zľahčiť používateľovi každodenný život, prípade ho trocha zabaviť. V tomto prípade si chcel malý chlapec zahrať nevinnú hru, no v konečnom dôsledku mu Alexa od Amazonu poskytla úplne inú skúsenosť. 

Pre tých z vás, ktorí o Alexe ešte nepočuli, jedná sa o virtuálneho asistenta, ktorý má svoj „mozog“ uložený v cloude a za jeho vývojom stojí spoločnosť Amazon. Aktivovať sa dá jednoduchým vyslovením jeho mena alebo zadaním príkazu, no stále je reč iba o technike, ktorá sa skladá zo súčiastok, a preto je možné, že urobí nejakú chybu. A práve na takúto chybu narazil aj malý chlapec, ktorý si chcel zahrať nevinnú hru „Digger, digger“. Celú situáciu nahrali na video rodičia chlapca, ktorý používal Amazon Echo Dot. Keď malý chlapec zadal príkaz „Alexa, hraj Digger, digger!“, odpoveď Alexi nečakali ani jeho rodičia.

amazon-echo-dotzdroj fotografie: TheVerge

TIP: Tech News: Nové donášky dronom cez Amazon Prime Air budú čoskoro dostupné aj pre širokú verejnosť

Na zdanlivo nevinnú požiadavku sa malému chlapcovi dostalo odpovede o vyhľadaní erotických filmov pre dospelých. Skôr ako stihli rodičia zareagovať, Alexa už prezradila informácie o niekoľkých erotických žánroch. Následne po „magickom“ príkaze otca: „Alexa, stop!“, nastala chvíľa ticha, po ktorej bolo počuť už len smiech rodičov. Nikto nevie, či sa Alexa zmýlila alebo len zle pochopila výraz „Digger, digger“, no aj takýto prípad svedčí o tom, že žiadna technika a ani virtuálny asistent nie sú dokonalé. Celú situáciu si môžete pozrieť na priloženom videu nižšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP