Lenovo Phab 2 Pro bude prvým smartfónom s rozšírenou realitou Google Tango

Teraz čítate
Lenovo Phab 2 Pro bude prvým smartfónom s rozšírenou realitou Google Tango

banner-mi-maxLenovo dnes predstavilo trojicu zariadení z modelovej línie Phab. Zatiaľ, čo sú phablety s označením Phab 2 a Phab 2 Plus len vylepšené verzie minuloročných modelov, tretie zariadenie Phab 2 Pro prichádza s veľmi zaujímavou novinkou a pôjde o vôbec prvý smartfón s rozšírenou realitou Google Tango. Na medzinárodný trh by sa mal dostať na jeseň a to s cenovkou 440 €.

[/blockquote]

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Lenovo Phab 2 Pro je zariadenie s obrovským 6,4-palcovým displejom, ktoré navyše ponúkne QuadHD (2K) rozlíšenie. O výkon tohto monštra sa bude starať procesor Snapdragon 652, k dispozícii budú tiež 4 GB RAM, 16 MPx fotoaparát, snímač odtlačkov prstov, 4000 mAh batéria a všetky ostatné funkcie, ktoré by ste očakávali od Android zariadenia. Čo však odlišuje Phab 2 Pro od ostatných zariadení, je technológia Google Tango. Táto technológia využíva okrem 16 MPx fotoaparátu aj ďalšiu širokouhlú kameru a špeciálny senzor hĺbky prostredia. Súhrou týchto prvkov a systému zariadenia je možné zmapovať okolitý fyzický priestor, sledovať jednotlivé objekty a premietnuť virtuálne efekty do reálneho sveta.

PHAB2_Pro.0

Lenovo schopnosti modelu Phab 2 Pro demonštruje pomocou rôznych aplikácií, a to od akčnej strieľačky, až po náučnú aplikáciu. Zatiaľ tieto aplikácie poskytujú len základné využitie možností technológie, no v čase uvedenia phabletu na trh by malo byť k dispozícii 25 aplikácií a tiež špeciálny obchod s týmito aplikáciami. Na konci roka by malo byť dostupných už 100 aplikácií s možnosťami využitia rozšírenej reality.

Lenovo-Phab2-Pro

Phab 2 Pro je veľkým míľnikom pre technológiu Tango, keďže pôjde o vôbec prvé, bežným užívateľom dostupné, zariadenie s touto technológiou. Implementovanie danej technológie si však vyžiadalo daň v podobe veľkých rozmerov zariadenia. To môže byť spočiatku nevýhoda, no je veľmi pravdepodobné, že v budúcnosti sa dočkáme aj menších zariadení, ktoré by spravili rozšírenú realitu ešte dostupnejšou.

danseifert-lenovo-phab-2-11.0

danseifert-lenovo-phab-2-10.0

Zdroj: Theverge.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem.
 • peterpan

  ..a prichadza dalsia konkurencia ku xiaomi Mi max, ZTE nubia Z11 max a asus zenfone 3 ultra ..ale nam tych tabletofonov pribuda.. velke uhlopriecky su zrejme v kurze.. jedna firma za druhou sa teraz predbiehaju v tom ze „kto ma vacsieho“ :D

  • IQLogic

   A čo je ešte horšie, s rastúcim portfóliom ruka v ruke rastú aj ceny :)

 • Martin Mihali

  Kedy sa už tá honba za čo najväčšou uhlopriečkou skončí? Sú to veľmi pekné telefóny, no sú šialene veľké… Pre mňa je najväčšia uhlopriečka, ktorú som ešte ochotný tolerovať 5,7″. Viac už nie…