banner-mi-maxLenovo dnes predstavilo trojicu zariadení z modelovej línie Phab. Zatiaľ, čo sú phablety s označením Phab 2 a Phab 2 Plus len vylepšené verzie minuloročných modelov, tretie zariadenie Phab 2 Pro prichádza s veľmi zaujímavou novinkou a pôjde o vôbec prvý smartfón s rozšírenou realitou Google Tango. Na medzinárodný trh by sa mal dostať na jeseň a to s cenovkou 440 €.

[/blockquote]

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Lenovo Phab 2 Pro je zariadenie s obrovským 6,4-palcovým displejom, ktoré navyše ponúkne QuadHD (2K) rozlíšenie. O výkon tohto monštra sa bude starať procesor Snapdragon 652, k dispozícii budú tiež 4 GB RAM, 16 MPx fotoaparát, snímač odtlačkov prstov, 4000 mAh batéria a všetky ostatné funkcie, ktoré by ste očakávali od Android zariadenia. Čo však odlišuje Phab 2 Pro od ostatných zariadení, je technológia Google Tango. Táto technológia využíva okrem 16 MPx fotoaparátu aj ďalšiu širokouhlú kameru a špeciálny senzor hĺbky prostredia. Súhrou týchto prvkov a systému zariadenia je možné zmapovať okolitý fyzický priestor, sledovať jednotlivé objekty a premietnuť virtuálne efekty do reálneho sveta.

PHAB2_Pro.0

Lenovo schopnosti modelu Phab 2 Pro demonštruje pomocou rôznych aplikácií, a to od akčnej strieľačky, až po náučnú aplikáciu. Zatiaľ tieto aplikácie poskytujú len základné využitie možností technológie, no v čase uvedenia phabletu na trh by malo byť k dispozícii 25 aplikácií a tiež špeciálny obchod s týmito aplikáciami. Na konci roka by malo byť dostupných už 100 aplikácií s možnosťami využitia rozšírenej reality.

Lenovo-Phab2-Pro

Phab 2 Pro je veľkým míľnikom pre technológiu Tango, keďže pôjde o vôbec prvé, bežným užívateľom dostupné, zariadenie s touto technológiou. Implementovanie danej technológie si však vyžiadalo daň v podobe veľkých rozmerov zariadenia. To môže byť spočiatku nevýhoda, no je veľmi pravdepodobné, že v budúcnosti sa dočkáme aj menších zariadení, ktoré by spravili rozšírenú realitu ešte dostupnejšou.

danseifert-lenovo-phab-2-11.0

danseifert-lenovo-phab-2-10.0

Zdroj: Theverge.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom