Spoločnosť Lenovo prináša novú bezdrôtovú klávesnicu, ktorú je možné využívať s akýmkoľvek počítačom či notebookom. ThinkPad Trackpoint Keyboard II klasicky prináša ikonickú „červenú bodku“, ktorá nahrádza myš či touchpad na ovládanie kurzoru, informuje Gizmodo.

Notebooky z rady ThinkPad robí unikátnym najmä trackpoint, teda malá červená bodka umiestnená medzi tlačidlami G, H a B priamo na klávesnici. Trackpoint slúži ako alternatíva k počítačovej myši a mnohí si práve tento spôsob ovládania kurzora zamilovali. Lenovo tak vyrukovalo s bezdrôtovou klávesnicou ThinkPad Trackpoint Keyboard II, ktorá je vybavená týmto ovládacím prvkom, ku ktorému tiež prislúcha dvojica tlačidiel pod klávesami. Tie slúžia ako pravé a ľavé tlačidlo klasickej myši.

Portál lenovoshop.sk ponúka túto klávesnicu za 130 €, ktorá je navyše dostupná v českej alebo slovenskej lokalizácii. Zatiaľ však tovar nie je dostupný na sklade a je iba na objednávku. Klávesnica podporuje operačné systémy Windows a Android a pripojiť sa môže k zariadeniu pomocou technológie Bluetooth 5.0 alebo pomocou 2.4 GHz bezdrôtového pripojenia cez USB prijímač. Batéria vydrží na jedno nabitie približne 2 mesiace.

Zdroj: Gizmodo, Lenovoshop

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom