banner-mi-notebook-air-12Ak si ešte pamätáš z minulého leta veľké odhalenie prvého notebooku od Xiaomi, tak práve skúsená spoločnosť Lenovo sa na to dobre pripravila. Lenovo Ideapad Air 12 sa stal priamou odpoveďou na Xiaomi Mi Notebook Air.

Asi nikoho ani nenapadne pochybovať o skúsenostiach spoločnosti Lenovo s typom zariadení, akými sú notebooky. Ich produkty dokázali náš trh infiltrovať pred veľa rokmi dozadu. Aj napriek tomu sa zaujímavý Lenovo Ideapad Air 12 v našich končinách ešte nepredáva a kúpiť sa dá jedine z Číny. Konštrukčne sa jedná o veľmi tenký dizajnový skvost z kvalitného hliníka. Celková hrúbka zariadenia predstavuje 13,4 mm. Veko s 12,2″ FullHD IPS displejom a 0,3 MPx kamerou je spojená s hlavnou časťou pomocou veľkého silného pántu uprostred. Ten umožňuje otvorenie pod uhlom až 135°.


ideapad-air12-weight
zdroj fotografie: Geeknewsjp.com

Zobraziť cenu Lenovo Ideapad Air 12

Malé rozmery si zobrali svoju daň na klávesnici zariadenia, kde nenájdeme numerický blok. Všetky klávesy sú vyrobené z rovnakého materiálu ako zvyšok spodnej strany, čím dokonalo zapadajú do celého konceptu zariadenia.

lenovo-ideapad-air-12-keyboard-1
zdroj fotografie: Geeknewsjp.com

Na boku zaradenia nájdeme jeden tradičný port USB 2.0 a špeciálne reset tlačidlo, ktoré pravdepodobne umožňuje pre vstup do recovery módu. Druhá strana je obsiahlejšia a obsahuje vysokorýchlostný port 1 x USB 3.0, 1 x USB-C, napájací konektor pre nabíjanie batérie napätím 20 V pri 2,25 A, 3,5 mm zvukový jack a mikrofón.

lenovo-ideapad-air-12-interfacee-1
zdroj fotografie: Geeknewsjp.com

Pod povrchom nájdeme výkonný a zároveň úsporný dvojjadrový procesor Intel Core M3-6Y30 s taktom 0,9 až 2,2 GHz. Tomu asistujú 4 GB RAM DDR3 a vysokorýchlostné SSD s kapacitou až 128 GB.

zdroj fotografií: Techniumc.com

Bezdrôtová konektivita zahŕňa Bluetooth 4.0 a WiFi. Dostatok energie zabezpečuje 5000 mAh batéria (7,4 V), ktorej plné nabitie zaberie okolo 3-4 hodín a výrobca uvádza výdrž 7 hodín prehrávania videa. Zážitok z videa spríjemní dvojica stereo reproduktorov.

zdroj fotografií: Techniumc.com

Z domovskej Číny je možné toto zariadenie kúpiť bez operačného systému za 470 € vo výpredaji v e-shope GearBest.com. Pre porovnanie konkurenčný Xiaomi Notebook Air 12 s takmer identickou výbavou a operačným systémom Windows 10 v čínštine je k dispozícii na predaj za 550 €. Priplatil by si si za známe Xiaomi alebo by si dal prednosť lacnejšiemu a zaužívanému Lenovu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP