Ak by sme si ako fanúšikovia animovaných titulov mali vybrať jedinú streamovaciu službu, rozhodne by sme siahli po Netflixe. Jeho knižnica v sebe obsahuje desiatky nesmierne kvalitných titulov pôvodom z Japonska či iných krajín, ku ktorým sa už o pár týždňov pridá legenda, Avatar: Posledný vládca vetra.

K viacerým originálnym anime titulom, na ktorých Netflix pracuje sám a nedávno vydanej kompletnej knižnici filmov štúdia Ghibli, sa v máji pridajú tri série obľúbeného animovaného seriálu, na ktorom nejeden z nás dospieval, Avatar: Posledný vládca vetra.

Seriál pôvodne vychádzal na televízii Nickelodeon v rokoch 2005 až 2008, počas ktorých priniesol tri série plné rôznorodých dobrodružstiev Aanga v premyslenom a výtvarne osobitom univerze s ázijským nádychom, kde niektorí ľudia môžu ovládať štyri základne živly.

Avatar: Posledný vládca vetra aj napriek svojmu vizuálu nie je považovaný za plnohodnotné anime. Seriál vyšiel v Amerike a aj napriek mnohým príbehovým, umeleckým a rozprávačským podobnostiam sršiacim ázijskými aspektami sa seriál nemôže zaradiť medzi anime tvorbu.

Ako spomíname vyššie, seriál je zasadený do ázijsky pôsobiaceho univerza, kde je ľudská civilizácia zložená zo štyroch národov reprezentujúci štyri základne živly. Vo svete animáku tak stretávame obyvateľov z Vodných Kmeňov, Kráľovstvá Zeme, Vzdušných Nomádov a Ohnivý národ.

Ústredím seriálu je mladý Avatar Aang, ktorý pri úteku pred povinnosťami utečie z domova. Zhluk okolnosti ho však prenesie sto rokov do budúcnosti, kde stretne Kataru a Sokka, ktorí ho budú sprevádzať naprieč celým seriálom pri učení sa tajomstiev každého elementárneho národa.

Prečítaj si tiež
Na Netflix mieri miniseriál o koronavíruse. Objasní všetky potrebné informácie a zahrá si v ňom aj Bill Gates

Podľa mnohých kritikov je seriál najlepším animovaným počinom všetkých čias, vďaka čomu si na hodnotiacich weboch odnáša často absolútne hodnotenia. Kompletné tri série pristanú na Netflixe 15. mája.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom