Pred 23 rokmi vyšla pre počítače videohra, ktorá svojimi vizuálnymi a zvukovými efektami pritiahla pozornosť mnohých hráčov. Originálne Diablo si od roku 1996 zamilovali celé generácie a teraz sa nám opäť pripomína, no v mierne odlišnej forme. Vývojárske štúdio Rivsoft v spolupráci s Blizzardom upravili pôvodné Diablo tak, aby si ho mohli hráči zahrať aj cez webové prehliadače, informuje PCGamer.

Pred koncom minulého milénia bola výpočtová technika na úplne inej úrovni ako je tomu dnes. Zopár megabajtov operačnej pamäte RAM a procesor pracujúci s frekvenciou niekoľko desiatok MHz patril medzi špičkovú výbavu, na ktorú dnes spomíname len s nostalgiou.

Ikonické Diablo prichádza do webových prehliadačov

Vtedy však mohli výkonnejšie počítače zvládnuť aj jednu z najznámejších hier, ktorá si získala srdcia hráčov svojou hrateľnosťou a efektami. Originálne Diablo od štúdia Blizzard Entertainment prišlo na svet koncom roka 1996 a v tej dobe bol pre jeho hranie potrebný počítač s procesorom Intel Pentium s frekvenciou 60 MHz a 8 MB operačnou RAM pamäťou, respektíve 16 MB v prípade multiplayeru a kompatibilná SVGA grafická karta, informuje Diablo Wiki.

Nenechaj si ujsť
Skvelá práca umelej inteligencie: Takto by vyzerala postava z legendárneho Doom v reálnom svete

Po viac ako dvoch desaťročiach sa však Diablo vracia, aby si ho mohol zahrať naozaj každý. Technológie sa zmenili a s nimi aj výpočtová sila počítačov. Vďaka tomu si teraz Diablo zahráme aj vo webovom prehliadači, kde prichádza po úpravách zdrojového kódu. Každý fanúšik tejto legendárnej hry tak neodmietne príležitosť zahrať si demo verziu s dvomi postavami a dvomi hernými úrovňami alebo plnú verziu so všetkým čo k nej patrí, informuje ExtremeTech.

K tomu je však potrebné mať zakúpenú originálnu kópiu hry. Súbor DIABDAT.MPQ potom stačí presunúť do okna s Diablom a odomkne sa plná webová verzia hry. Originálnu kópiu si pritom môžu hráči kúpiť už za približne 9 €. Webovú verziu hry potom nájdeme na tomto odkaze, kde si ju môžeme zahrať prakticky bez akéhokoľvek zdĺhavého čakania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom