banner-le-max-2Spoločnosť LeEco bola donedávna známa v domovskej Číne len ako streamovacia služba podobná Netflixu. V tomto čase bola spoločnosť známa pod názvom LeTV, ktorý sa však príchodom druhej generácie smartfónov definitívne zmenil. LeEco naďalej úzko spája svoje produkty so svojou streamovacou službou, čo dokonale potvrdzuje dnes predstavená novinka.

LeEco U4 vo svojich miniatúrnych rozmeroch skrýva všetko potrebné na dokonalý zážitok strávený pri vašej „hlúpej“ televízii. Rozmery tohto inteligentného gadgetu činia 100 x 100 x 10,8 mm, pričom váha sa zastavila na 157 gramoch. Tento TV Box navyše disponuje krásnym minimalistickým dizajnom, ktorý rozhodne skrášli priestory vašej obývačky. Integrovaný procesor Amlogic S905 sa však postará o to, aby toto zariadenie neslúžilo len ako dizajnový doplnok. Tento procesor totiž obsahuje 4 jadrá, ktoré sú taktované na frekvenciu 2 GHz. Vo výpočtovom výkone im dopomáha grafický akcelerátor Mali-450.

LeEco Le Max 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

leeco-u4-tv-box-2zdroj fotografie: LeMall

Dostalo sa aj na 2 GB pamäte RAM, ktorá je doplnená o 8 GB / 16 GB interné úložisko, ktoré sa líši v závislosti od verzie zariadenia. Samozrejmosťou je potom možnosť pripojenia skrz dual-band Wi-Fi 802.11ac a nezabudlo sa ani na Bluetooth 4.1. LeEco U4 vďaka spomínaným parametrom hravo zvláda prehrávanie jemného 4K videa. Všetko beží na základe Androidu 6.0 Marshmallow, ktorý je však obohatený o nadstavbu eUI 5.8. Nakoniec sa dostávame k predajnej cene, ktorú opäť môžeme našim čínskym priateľom len a len závidieť.

TIP: Tech News: LeEco predstavuje svoje špičkové domáce kino! V ponuke má aj nové SmartTV s Harman Kardon reproduktormi

leeco-u4-tv-box
zdroj fotografie: LeMall

Štandardná, a teda najnižšia verzia tohto gadgetu s 8 GB interným úložiskom a mesačným neobmedzeným prístupom k športovým kanálom začína svoju predajnú púť s cenou na úrovni 41 €. Táto verzia však neobsahuje diaľkový ovládač, ktorý sa nachádza v drahšej verzii za 55 €. Tá je obohatená o ďalších 6 mesiacov neobmedzeného prístupu k rôznym filmom. Najdrahšia verzia stojí 69 €, pričom obsahuje už spomínané 16 GB interné úložisko, diaľkový ovládač, opäť mesačné predplatné na sledovanie športových kanálov a ročné predplatné na neobmedzené sledovanie filmov. Spomínanú streamovaciu službu však na Slovensku nebude možné plnohodnotne využiť.

leeco-u4-tv-box-3zdroj fotografie: LeMall

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP