Európskymi skladmi začal brázdiť ďalší čínsky high-end smartfón. Je výkonnejší ako známe Xiaomi Mi5, dostupný v EÚ sklade a stojí menej ako 200 €.

Reč je o LeEco Le Pro 3 Elite Edition, smartfóne od overeného ambiciózneho čínskeho výrobcu. Všetky jeho smartfóny sa pýšia špecifickým dizajnom a tento nie je výnimkou. Všetok hardvér je obalený v kovovom tele zlatej farby, ktoré je navyše zo zadnej strany brúsené a pôsobí tak ešte prémiovejšie. Prednú stranu reprezentuje 5.5-palcový FullHD IPS displej a sklo s 2.5D zahnutím po obvode. Poriadny výkon podáva minuloročný top procesor — štvorjadrový Snapdragon 820 taktovaný na frekvencii 2.15 GHz. Plynulý multitasking zabezpečuje 4 GB pamäť RAM a súbory uskladňuje 32 GB úložisko.

leeco le pro 3
zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Nenechaj si ujsť
Recenzia | LeEco Le Pro 3: Najlepší smartfón do 300 €?

Núdza nie je ani o kvalitné fotografie, ktoré vytvára 16 MPx hlavný fotoaparát Sony IMX298 a predný 8 MPx snímač. LeEco Le Pro 3 je podarené aj po multimediálnej stránke. Pri reproduktore pre telefonovanie sa totiž nachádza aj výškový reproduktor, pričom basový reproduktor je zas umiestnený na spodnej hranice. Táto dvojica teda vytvára veľmi kvalitný stereo zvuk, ktorý má úroveň a nemá sa za čo hanbiť. 3.5 mm jack, bohužiaľ, absentuje, no aspoň čiastočne ho kompenzuje USB konektor typu C s prehrávaním zvuku v bezstratovej kvalite. LeEco túto technológiu nazvalo CDLA. K smartfónu je navyše pribalená aj redukcia na klasický jack.

leeco le pro 3
zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Kúpiť LeEco Le Pro 3 Elite Edition za 183 €
Zľavový kupón KIMOVIL

Zaujme tiež snímač odtlačkov na zadnej strane, podpora dvoch SIM kariet či dokonca podpora všetkých LTE frekvencií používaných na Slovensku. Veľkým dôvodom na kúpu LeEca Le Pro 3 je aj dostupnosť v európskom sklade, z ktorého ti smartfón doručia extrémne rýchlo a, samozrejme, bez DPH. Zaujímavá je však aj cena tohto nadupaného čínskeho dravca. Ak v košíku uplatníš kupón KIMOVIL, cena sa zníži na perfektných 183 €. K tejto sume je potrebné prirátať iba 4 € za expresnú dopravu. Doručenie kuriérom trvá neuveriteľné 1-2 dni. Pre porovnanie, v čínskom sklade tento kúsok stojí len o 10 € menej, teda 173 €. Objednávať z Číny sa ti tak vôbec neoplatí, keďže v tomto prípade už s DPH počítať musíš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Smartfóny