Čínsky výrobca LeEco za sebou síce dlhú históriu v produkcii smartfónov nemá, no aj za ten krátky čas dokázal svojim fanúšikom ponúknuť naozaj kvalitné kúsky. V čínskych skladoch sa ešte predsa našli nejaké kúsky tejto od značky, konkrétne modelu LeEco Le 2 (X526), ktorý je v globálnej verzii dostupný za neskutočne nízku cenu.

Časy, kedy si musel za výkonný smartfón zaplatiť niekoľko stoviek eur, sú vďaka čínskym smartfónom už dávno preč. Raz za čas sa stretneme s naozajstným extrémom, čo sa pomeru ceny a výkonu týka.

Nestojí ani 90 €, no má neskutočnú výbavu

Skvele vybavené LeEco Le 2 kúpiš za cenu, ktorej veriť len ťažko. LeEco Le 2 by sme mohli prideliť titul najvýkonnejšieho najlacnejšieho smartfónu, keďže za cenu 89 € ponúka výkon dvakrát drahších smartfónov.

Kúpiť LeEco Le 2 za fantastických 89 € bez DPH
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Na poli lacných smartfónov aktuálne prebieha veľká bitka, kto dokáže zákazníkom ponúknuť čo najlacnejší a zároveň najlepšie vybavený smartfón. Na aktuálnu cenu LeEco Le 2 však nestíha ani Xiaomi. Smartfón LeEco Le 2 X526 ti navyše dorazí bez akýchkoľvek ďalších poplatkov vďaka doprave EU Priority Line.

Výkon omnoho drahších smartfónov

Základ smartfónu tvorí hliníková konštrukcia s dizajnom, ktorý určite neurazí a telefón vyzerá veľmi dobre. Prednú stenu vypĺňa 5,5-palcový IPS FullHD displej. Pod kapotou tlčie procesor Qualcomm Snapdragon 652, ktorý sa v smartfónovom svete považuje za minuloročného kráľa procesorov strednej triedy. Kooperuje s ním grafický akcelerátor Adreno 510, 3 GB RAM pamäť a 32 GB interné úložisko, bohužiaľ, bez možnosti dodatočného rozšírenia skrz microSD karty.

O plne dostačujúcom výkone svedčí aj skóre v AnTuTu, kde LeEco Le 2 dosiahlo úctyhodných 81 358 bodov. Aj keď ide len o nie veľmi podstatné číslo, ako merítko pre porovnanie výkonu s ostatnými smartfónmi určite poslúži. Samozrejme, pri tejto hardvérovej konfigurácii je perfektný aj reálny výkon a s náročnými hrami či akýmikoľvek operáciami smartfón nebude mať problém.

16 MPx hlavný fotoaparát prichádza s clonou f/2.0 a schopný je nahrať video vo vysokom 4K rozlíšení. Predný fotoaparát vytvorí selfíčka v slušnom 8 MPx rozlíšení. Smartfón je napájaný batériou s kapacitou 3000 mAh a po softvérovej stránke je vybavený vlastnou nadstavbou eUI 5.6 s Androidom 6.0 Marshmallow. Aktuálne je však k dispozícii aj aktualizácia na novší Android 7.0 Nougat s novou verziou nadstavby eUI 5.9.

Zaujímavosťou smartfónu LeEco Le 2 je aj technológia CDLA, teda technológia pre prenos zvuku v bezstratovej kvalite. Tento prebieha cez reverzibilný USB Type-C konektor a v balení sa nachádza aj redukcia na klasický 3,5 mm audio jack. Medzi ďalšiu výbavu smartfónu patrí rýchle nabíjanie, snímač odtlačkov prstov na zadnej strane, IR Blaster pre ovládanie domácich spotrebičov či DualSIM funkcionalita s kompletnou podporou európskych LTE sietí (vrátane 800 MHz frekvencie).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom