banner-le2
Už sú to pomaly 3 mesiace, keď bolo predstavené zariadenie LeEco Le 2, ktoré sa predáva od apríla tohto roka. Doteraz sme na toto zariadenie počuli množstvo chvály, no predsa len sa tu našiel jeden bod, pri ktorom čínske LeEco zožalo vlnu kritiky.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Týmto bodom je odolnosť. Viacerí užívatelia sa sťažovali, že LeEco Le 2 má naozaj krehký displej a čo i len malý pád smartfónu by mohol znamenať katastrofu. Spoločnosť LeEco následne oznámila, že si tento problém zobrala na zodpovednosť a neskôr úspešne prehlásila, že sa jej ho aj podarilo vyriešiť. Napriek vyjadreniu spoločnosti však viacerí zákazníci zostali voči odolnosti displeja skeptickí a vyjadreniam jednoducho nedôverovali. Keďže je lepšie raz vidieť, ako dva krát počuť, respektíve čítať, tak sa ľudia stojaci za YouTube kanálom Technical Guruji rozhodli, že natočia LeEco Le 2 pri náročných testoch odolnosti.

LeEco Le 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>leeco-le-2-predpredaj

Prvé video sa zameriavalo na najčastejší a zrejme aj najpoužívanejší test odolnosti smartfónov, aký poznáme – drop test. Pri tomto teste zariadenie padalo na zem z rôznej výšky a pod rôznymi uhlami. Prekvapením však je, že úplne všetky pády prežil smartfón bez nejakej viditeľnej ujmy, ba čo viac, na displeji nebol po týchto pádoch ani len najmenší náznak praskliny. To znamená, že si čínska spoločnosť dala naozaj záležať na tom, aby displeje Le 2-ky len tak ľahko nepraskali.

Druhý test taktiež nebol vykonaný v rukavičkách a LeEco Le 2 sa pri ňom poriadne zapotilo. Populárny bend test spočíva v ohýbaní smartfónu v jeho stredovom bode. Novinka z dielne LeEco si s týmto ohýbaním poradila opäť bez viditeľného poškodenia, čo nás veľmi teší. Hliníkové telo je teda spracované naozaj pevne a rozhodne sa nemusíte báť, že by sa vám smartfón pokrútil vo vrecku nohavíc.

LeEco Le 2 sa s 5,5-palcovým FullHD displejom a svojimi špecifikáciami radí do strednej triedy. 10-jadrový procesor MediaTek Helio X20 kooperuje s 3 GB RAM pamäťou a 32 GB interným úložiskom. Batéria s kapacitou 3000 mAh zabezpečuje priemernú výdrž na jedno nabitie. Le 2-ka dostala do výbavy aj 16 MPx hlavný, 8 MPx predný fotoaparát a skener odtlačkov prstov umiestnený na zadnej strane. Systémom je Android 6.0 Marshmallow, ktorý prekrýva nadstavba EUI 5.6.

[tip color=“white“]TIP: LeEco začne sprístupňovať novú verziu nadstavby eUI 5.8 už zajtra [/tip]

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom