LeEco kúpilo ďalší podiel v Coolpad, stáva sa jeho najväčším akcionárom

banner-le-max-2
LeEco si ešte minulý rok získalo istý podiel v spoločnosti Coolpad Group Limited po injekcii 350 miliónov dolárov do ODM (original design manufacturer). Tým začal patriť 18% podiel spoločnosti LeEco.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Výrobca sa teraz rozhodol rozšíriť svoju kontrolu nad Coolpadom ešte viac a kúpil ďalších 11%, čím sa LeEco oficiálne stáva jeho najväčším akcionárom. LeEco však upozornilo, že to operácie v Coolpade nijak neovplyvní a v budúcnosti budeme vidieť len ich spoluprácu na spoločných projektoch.

LeEco Le MAX 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>coolpad+leeco teaser

TIP: Smartfóny od LeEco prídu na trh v USA do 3 mesiacov

Vďaka tomu, že Coolpad je jeden z najväčších ODM výrobcov v Číne s klientmi ako Micromax, môže to znamenať aj pokles výrobnej ceny pre budúce LeEco smartfóny. Na internete sa už aj objavilo viacero teaserov naznačujúcich niečo nové od LeEca a Coolpadu. Zatiaľ bohužiaľ nevieme, čo by to mohlo byť a na ďalšie informácie si budeme musieť počkať. Otázne ešte ostáva, čo sa bude diať s Ivvi, odnožou smartfónovej spoločnosti od Coolpadu.

CoolpadLeEco-2-jpg-hm

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.