banner-le-max-2Spoločnosť LeEco poznáme ako mladého a agresívneho výrobcu v rôznych odvetviach. Posledné informácie hovorili o expandovaní spoločnosti na americký trh, kde na oficiálnom predstavení boli predstavené skvelé zariadenia rôzneho druhu. LeEco má naozaj široké portfólio produktov za skvelé ceny. No práve ceny sú zrejme príčinou toho, že sa spoločnosť dostala do finančných ťažkostí.

S odvolaním na posledné správy, ktoré priznal sám CEO, Jia Yueting, čelí výrobca možnému krachu kvôli finančným problémom. Yueting v nedeľu zverejnil, že je finančne náročné udržať spoločnosť, kvôli jej rýchlemu a odvážnemu expandovaniu. Materská spoločnosť LeEca, Leshi Internet Information & Technology Corporation, je uvedená a zapísaná na burze, čo sa však už nedá povedať o ich oddelení so smartfónmi a automobilmi. Finančná kríza nikdy nie je dobrým znamením, a preto niet divu, že LeEco oznámilo svoje problémy aj na Shenzenskej burze. Rozumným riešením by bolo spomalenie agresívnej a rýchlej expanzie. K tomuto riešeniu sa už zaviazal pán Yueting, ktorý prehlásil, že v snahe pomôcť, zredukuje svoj ročný príjem iba na symbolický 1 juan, čo je v prepočte len 13 centov!

leeco-le-pro-3-akcia-5

Vlajková loď Le Pro 3

TIP: LeEco oficiálne vstúpilo na americký trh

K ďalším „záchranným“ opatreniam bude patriť aj zníženie dotácií pre zákazníkov a zlepšenie ďalších úsporných programov, ktoré sú momentálne životne dôležité. Len krátko po zverejnení tejto informácie o finančných problémoch na správy reagoval aj CEO Xiaomi, Lei Jun, ktorý komentoval dlhy a celkovú finančnú situáciu LeEca. To sa však Yuetingovi nepáčilo a označil vyjadrenia Lei Juna za ohováranie.

leeco-event-amerika

K tomuto menšiemu konfliktu sa vyjadril aj oficiálny hovorca Xiaomi, ktorý dodal, že LeEco by sa nemalo zaoberať irelevantnými vecami a malo by sa sústrediť na svoju situáciu miesto toho, aby odvracalo pozornosť zákazníkov od aktuálnych problémov. Objavili sa aj pochybnosti o autenticite správy, ktorá má byť vraj falošná. Správa však bola zverejnená samotným CEO LeEca a v spojení s problémami na burze tak zrejme niet pochýb, že spoločnosť naozaj čelí vážnej kríze. Tieto informácie sa nepočúvajú práve dobre. O bližších informáciách k tejto situácii vás ešte budeme informovať.

TIP: Čínsky zabijak elektrických Tesla áut LeEco LeSee: Toto sú všetky jeho funckie

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP