Fotografovanie kvalitných makro záberov je neraz poriadnou výzvou aj pre skúsenejšieho fotografa. Vo svete fotografie existuje mnoho najrôznejších objektívov, ktoré majú rozličné vlastnosti pre vytváranie špecifických záberov. Vylepšiť makro zábery čoskoro príde aj nový objektív Laowa v nekonvenčnej podobe, ktorý už na Kickstarteri vyzbieral viac, než dosť financií.

Väčšina makro objektívov kvôli svojej ohniskovej vzdialenosti vyplní objektom takmer celú snímku a oddelí ho od okolitého prostredia tzv. „bokeh“ efektom. Fotografie sústredené len na daný objekt tak už nezachytia jeho okolie, alebo pozadie. Novú perspektívu do fotografovania makro záberov už onedlho prinesie spoločnosť Venus Optics. Tá na Kickstarteri ukázala projekt, ktorý sa stretol s veľkým záujmom a o pár mesiacov sa stane realitou.

Makro zábery budú ešte dokonalejšie

„Full-frame“ objektív Laowa bol totiž špeciálne navrhnutý, aby dokázal aj z tesnej blízkosti zachytiť skvelé zábery, a to bez straty detailov pozadia a okolia objektu. Medzi jeho hlavnými prednosťami je možnosť zachytenia väčšej hĺbky poľa a zväčšenie 2:1, ktoré umožní odfotografovať aj najmenšie predmety v perfektných detailoch.

Ohnisková vzdialenosť je u tohto objektívu v porovnaní s ďalšími makro objektívmi značne odlišná. Namiesto zaužívanej vzdialenosť 60 – 120 mm využil výrobca ohniskovú vzdialenosť 24 mm a clonu f/14.

Nenechaj si ujsť
Tri sú málo. Americký výrobca chce do smartfónov natlačiť šialené množstvo fotoaparátov

Na konci objektívu sa nachádza aj LED prisvetľovací krúžok, ktorý poskytne dostatok svetla pre každý záber v širokom uhle až 84,1°. Takáto „perspektíva chrobáka“ tak umožňuje vytvárať kreatívne snímky a videá aj malých živočíchov, alebo iných predmetov. Aby bolo možné priblížiť sa s fotoaparátom k objektu čo najbližšie, je Laowa objektív dlhý až 40 cm. S týmto revolučným objektívom sa budú môcť fotografi vydať na lov makro záberov, aby vytvorili ešte detailnejšie a dokonalejšie fotky ako doteraz.

Venus Optics už čoskoro začne s výrobou tohto svojho nového produktu. Jeho cena ale rozhodne nebude nízka. Prvý šťastlivec, ktorý projekt na Kickstarteri podporil, získal tento objektív len za 1 dolár. Vypredané sú však aj ďalšie možnosti, a to aj zo špeciálnej ponuky spoločnosti.

Jedinou dostupnou možnosťou, ako si objektív Laowa môže záujemca ešte predobjednať je ponuka za 1 300 €. Šancu získať ju má do konca augusta už len posledných 48 zákazníkov. Viac informácií o tomto prelomovom makro objektíve Laowa nájdeš na oficiálnej stránke Kickstarteru.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP