Land Rover a Bullit Group spoločne predstavujú nový outdoorový telefón Land Rover Explore, ktorý je od dnešného dňa možné kúpiť na Slovensku. Dostupný bude exkluzívne v ponuke operátora Telekom a vo vybraných obchodoch, kde si ho zákazníci budú môcť zakúpiť za 649 eur.

Na nábreží Dunaja nám dnes zástupcovia spoločností Land Rover a Bullit Group predstavili odolnú smartfónovú novinku. Model Land Rover Explore je určený pre náročné podmienky, a to najmä vďaka dlhej výdrži, širokej konektivite a vysokej odolnosti. Výrobcom je spoločnosť Bullit Group, ktorá má s podobnými zariadeniami skúsenosti a spolupracuje napríklad aj na smartfónoch CAT.

Srdcom zariadenia Land Rover Explore je 4 000 mAh batéria, ktorá podľa údajov výrobcu zaistí dva dni bežného používania alebo celý deň aktivít s trvale zapnutou mapovou navigáciou GPS. Displej disponuje rozlíšením FullHD a má veľkosť 5 palcov. Výdrž zariadenia si však môžeš aj poriadne navýšiť. Už v základnom balení totiž bude dostupný balíček Adventure Pack. Jeho súčasťou je špeciálny modul, ktorý sa pomocou magnetov pripojí k zariadeniu. Po pripojení dodá smarfónu ďalších 3620 mAh kapacity a takmer tak zdvojnásobí dostupnú kapacitu.

Vo výbave rovnakého modulu je ešte doplnková anténa GPS, ktorá zlepšuje spoľahlivosť a presnosť prijímaného signálu. Balíček Adventure Pack zároveň ponúkne aj prémiové topografické mapovanie využívajúce rozšírenú realitu Skyline od spoločnosti ViewRanger. K dispozícii je tiež ochranný kryt, ktorý je možné pripevniť napríklad na pútko nohavíc či ruksak aj pomocou karabíny v balení.

Okrem balíčka Adventure Pack sú samostatne k dispozícii aj špeciálny Battery pack s kapacitou 4370 mAh alebo balíček umožňujúci pripevnenie zariadenia na bicykel. Medzi ďalšími špecifikáciami Land Rover Explore nájdeme desaťjadrový procesor Helio X27, 4 GB RAM aj 64 GB vnútorné úložisko. Zadný fotoaparát s rozlíšením 16 MPx má PDAF zaostrovanie a predný snímač ponúka 8 MPx.

Pádov sa nebojí

Smartfón značky Land Rover má vysokú odolnosť a určený je aj na outdoorové používanie. Je testovaný na pád z výšky 1,8 metra s továrenskou ochranou displeja, prežije pod vodou, a to dokonca aj slanou, pretože má triedu krytia IP68, a zvládne tiež extrémne teploty aj vystavenie teplotným výkyvom, vlhkosti a vibráciám. Explore bol testovaný na výdrž pri teplotných výkyvoch mínus 30°C až 65°C.

Keďže je spoločnosť Land Rover jedným z najznámejších výrobcov automobilov, smartfón Explore disponuje niektorými prvkami inšpirovanými práve modelom Land Rover Discovery. Inšpiráciu nachádza v dizajne prednej mriežky, architektúre svetlometov aj vrúbkovanej povrchovej úprave vnútorných ukazovateľov.

K dispozícii je napríklad aj infračervený režim s červeným filtrom, ktorý v noci obmedzuje žiarenie displeja a zaisťuje jeho prirodzenú viditeľnosť. Land Rover Explore disponuje aj 4G konektivitou pre pásma B(1,3,7,8,20). Dostupný bude exkluzívne v ponuke operátora Telekom a vo vybraných obchodoch, kde si ho zákazníci budú môcť zakúpiť za 649 eur. V balení sa nachádza aj balíček Adventure Pack.

Hlavné špecifikácie:
 • Veľká batéria (4 000 mAh) plus doplnkové batériové balíčky
 • Ochrana IP68 pred vodou a prachom
 • Odolnosť voči pádu z výšky 1,8 metra s továrenskou ochranou displeja
 • Vysokokvalitné a podrobné možnosti topografického mapovania od firmy ViewRanger s funkciou vylepšenej reality Augmented Reality Skyline
  • Pridaný prémiový voucher na mapy terénu, ktorý umožňuje výber z celoštátnych alebo regionálnych topografických máp na mnohých trhoch.
 • Nastaviteľný panel Outdoor Dashboard na prístup k najdôležitejším informáciám o počasí, údajom snímačov a nástrojom zariadenia podľa vašej aktivity: napr. počasie, vietor, príliv a odliv, kompas, svetlo SOS atd
 • Android Nougat s plánovanou aktualizáciou na Oreo, ktorá by mala prísť v priebehu mesiaca
 • 4 GB RAM a 64 GB ROM rozšíriteľná pomocou microSD
 • Čipset MTK Helio X27, 2,6 GHz, 64 bitov, s desiatimi jadrami a podpora funkcie DualSIM
 • Zadná kamera 16 MPx, predná kamera 8 MPx, 4x digitálne približenie
 • Jasný 5-palcový displej FHD, ochranné sklo Corning Gorilla Glass 5, optimalizáca na outdoorové použitie

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom