V dnešnej dobe počujeme skutočne na každom kroku, ako každý výrobca sa hrnie do inovatívnej a veľmi lukratívnej oblasti smart home, teda inteligentnej domácnosti. Popri všetkých tých žiarovkách, kamerách a senzoroch však z času na čas príde produkt, ktorý síce vyzerá nenápadne, no skrýva obrovský potenciál. A ja ti ho práve ukážem.

Na prvý pohľad zbytočnosť. Možno práve to si povie väčšina ľudí (aj fanúšikov technológií), keď uvidí tento čierny obdĺžnik. Nenechajme sa však zmiasť nenápadným a tak trochu aj fádnym zovňajškom. LaMetric Time má totiž funkcií a jedinečných vlastností na rozdávanie.

Prečo som zvolil nadpis Vie o ňom len málo ľudí, no zaujme influencera aj bežného „smrteľníka“. Toto zariadenie zmenilo moju smart domácnosť? Svojimi vlastnosťami totiž dokáže priniesť praktické funkcie aj novodobej celebrite vo svete internetu, avšak aj mne, ako bežnému smrteľníkovi a nadšencovi technológií.

Zobraziť celú galériu (36)
Dávid Igaz / FonTech

Veľký čierny obdĺžnik ukrýva po svojej vonkajšej ploche skutočne minimum prvkov.

Zobraziť celú galériu (36)
Dávid Igaz / FonTech

Je tu len napájací microUSB konektor, 3.5 mm audio jack na prepojenie s audio sústavou a hlavné tlačidlá – prepnutie režimov tam aj späť a ovládanie hlasitosti. K dispozícii máš aj dvojicu integrovaných reproduktorov s decentným výkonom 2W.

Zobraziť celú galériu (36)
Dávid Igaz / FonTech

Hlavným segmentom je ale farebný LED displej ako vystrihnutý z 80. rokov minulého storočia. Skutočne, ak sa pozrieš, ako zobrazuje informácie, nie je to nič, čo by si našiel v tomto storočí. Dokáže sa dokonca prispôsobiť aj okolitému svetlu, čiže v noci ťa absolútne nebude otravovať.  

To hlavné sa však rozhodne skrýva v príslušnej aplikácii pre iOS / Android a LED displeji na prednej strane. Tam sa totiž skrýva všetka „mágia“. Používateľ dostane kopec možností prispôsobovania. 

Zobraziť celú galériu (36)
Dávid Igaz / FonTech

Po pripojení na WiFi sa ti práve pomocou aplikácie otvoria možnosti ovládania. Čas, budík, alarm, časovač, počasie či rádio…

Zobraziť celú galériu (36)
Dávid Igaz / FonTech

Každá jedna základná predinštalovaná kolonka skrýva ďalšie možnosti nastavenia. Avšak to je len základ, ktorý v dnešnej dobe nemôže nikoho zaujať.  

Zobraziť celú galériu (36)
Dávid Igaz / FonTech

Všetko podstatné a zaujímavé sa deje, až keď si otvoríš integrovaný App Store, kde sa dajú sťahovať rozšírenia. Až tu teda začína nadpis tejto recenzie dávať zmysel.

Influenceri, blogeri či dokonca podniky si môžu toto zariadenie vystaviť pre okoloidúcich či zakomponovať do svojho pracovného setupu a nastaviť, aby zobrazovalo počet followerov na Instagrame, počet lajkov stránky na Facebooku alebo počet odoberateľov na YouTube.

Obchodníci si naopak môžu nastaviť aktuálny prehľad o vývoji trhov, prehľad ziskov z Google Analytics či aktuálne dianie na trhu s kryptomenami. Každá jedna možnosť sa dá ďalej prispôsobiť a ty si tak z tohto nenápadného zariadenia dokážeš vytvoriť presne na mieru šité multimediálne, ba dokonca aj pracovné stredisko.

K dispozícii je aj priame prepojenie na dvoch najväčších hlasových asistentov – Google Home a Amazon Alexa. Podpora Spotify a zrkadlenia notifikácií zo smartfónov ti zas dáva možnosť, aby si dokázal s nimi pracovať oveľa efektívnejšie a nemusel sa stále naťahovať po svoj smartfón.

V konečnom dôsledku je tak LaMetric Time praktickým doplnkom do domácnosti a pritom nezáleží na tom, či sa hodí k tvojej profesii, alebo si ho kúpiš len tak pre „zábavu“.

Síce za vyššiu cenu a určite nie je pre každého, avšak základňu stabilných a spokojných fanúšikov si určite nájde. Ak aj teba teda zaujal tento produkt, bež sa pozrieť do e-shopu k našim kamarátom zo SmarterHOME.sk.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom