Kto by to bol povedal v roku 2009, keď vznikol Bitcoin, že raz bude mať takú hodnotu, akú ma dnes. Zrejme ani najväčší optimista by si na podobnú predpoveď netrúfol.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Peter Saddington je mladý človek, ktorý sa nebojí investovať svoje peniaze do nových projektov. Nebolo teda prekvapením, keď v roku 2011 nakúpil niekoľko Bitcoinov, ešte keď jeho cena dosahovala niečo cez 2 eurá.

Lamborghini Huracán za 100 eur?

Minulý rok bol pre kryptomeny veľmi úspešný. Viacero z nich zaznamenalo výrazný nárast hodnoty, čím si niektorí ľudia pekne prilepšili. Rovnako aj Peter, ktorý mal stále svoje Bitcoiny. V októbri minulého roka si povedal, že časť z nich investuje na kúpu nového auta. Za 46 Bitcoinov si tak doprial biele Lamborghini Huracán, pričom šlo o vôbec prvé Lamborghini, ktoré bolo takto kúpené. Pri vtedajšom kurze vychádzala cena auta na 170 000 €. No treba si uvedomiť, že ich kupoval v čase nízkej ceny a celkovo ho toto auto nevyšlo ani 100 eur. Dobré, čo povieš?

Keby však vydržal ešte chvíľu, mohol sa usmievať ešte viac. Ak si však zoberieme doteraz najvyššiu cenu, akú Bitcoin dosiahol – 16 500 € – tak tých jeho 46 Bitcoinov by v prepočte predstavovalo až 759 000 eur. Nakoniec to taký dobrý obchod nebol ako sa mohlo na prvý pohľad zdať. To však v tej dobe nemohol ani len tušiť a pravdepodobne má ešte dostatok Bitcoinov, keďže ich kupoval za takú malú sumu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
38%
Páči sa mi to
38%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
25%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak