banner-galaxy-a3-a5
Len predvčerom spoločnosť Samsung oficiálne odhalila príčiny, ktoré stáli za nelichotivým osudom ich posledného vlajkového modelu. Zvedavých jedincov však určite zaujímalo, ako tento juhokórejský gigant prišiel na konkrétne defekty smartfónu Samsung Galaxy Note 7. Hoci samotný postup odhalený nebol, môžeš si prezrieť aspoň laboratórium, v ktorom boli a stále sú tieto nebezpečne zariadenia testované.

Spomínané laboratórium obsahuje tisíce a tisíce kusov Note 7-čky, ktoré sú naďalej podrobené záťažovým testom. Pravdou je, že pohľad na uvedené fotografie v nás zanecháva mierne obavy, no treba veriť, že vedci, ktorí majú testovanie na starosti, dobre vedia čo robia. V prípade, že by to tak nebolo, tak by určite neriskovali pripojenie tohto enormného počtu problémových smartfónov do elektrickej siete. Na dvojici fotografií nie je ani náznak po špeciálnom hasiacom prístroji a ochranu pred vznikom požiaru tak zrejme zabezpečuje potrubie nad každou bunkou.

Testovanie baterii v Galaxy Note 7
zdroj fotografie: Samsung

TIP: Príčina výbuchov phabletu Samsung Galaxy Note 7 je konečne známa!

Juhokórejský výrobca investoval do zistenia pravých príčin výbuchov svojho phabletu nemalé finančné prostriedky, čo určite dokazuje aj každý jeden účet za odber elektrickej energie tohto laboratória. Pravdou je, že priznanie vlastného pochybenia vyžaduje poriadnu dávku odvahy a milovanému, no aj nenávidenému výrobcovi tak rozhodne patrí naša úprimná poklona. Do dnešného dňa bolo podľa oficiálnych čísel výrobcu bezpečne vrátených až 96 % zo všetkých predaných kusov tohto tabletofónu. Zarážajúce je, že 4 % z jeho pôvodných vlastníkov naďalej dobrovoľne ohrozuje svoje zdravie a rovnako tak aj zdravie ostatných.


zdroj fotografie: Samsung

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom