Dlhé jesenné večery priamo lákajú k tomu, aby sme ich strávili v teple našich izieb, ideálne však pred televízorom alebo monitorom. Ak sa rád bojíš, máš rad pocit neistoty, no nevieš sa rozhodnúť, s ktorým titulom stráviť dnešnú noc, môžeš sa inšpirovať našim článkom, v ktorom prinášame zoznam toho najlepšieho, čo herná hororová scéna ponúka.

Ak sa ale považuješ za skutočného znalca a myslíš, že máš v malíčku všetky známe strach naháňajúce herné série, môžeš si svoje vedomosti otestovať v našom kvíze, ktorý je tentokrát zameraný práve na oblasť hororu.

Ako sa volá korporácia, ktorá stojí za vypustením smrtiaceho vírusu v tituloch Resident Evil?

Capcom
Správne! Nesprávne!

Za tvorbou smrtiaceho vírusu v hernej sérii Resident Evil stojí od začiatku farmaceutická spoločnosť Umbrella. Po nehode, ktorá sa stala v podzemnom laboratóriu, nad ktorým bola umiestnená obrovská vila plná nástrah, sa vírus rozšíril do blízkeho mesta Raccoon City. Proti aktivitám tejto korporácie bola neskôr vytvorená anti-bio teroristická skupina známa ako Anti-B.O.W. Agency.

Jednou z najzaujímavejších postáv vo svete Silent Hill je Pyramid Head. V ktorej známej série časti sa objavil prvý krát?

YouTube
Správne! Nesprávne!

Svoju premiéru si Pyramid Head odbil v druhej časti Silent Hill, kde plnil funkciu kata trestajúceho hlavného hrdinu za hriechy z jeho minulosti. Jeho úlohou je poukázať na nesprávnosť konania postáv, ktoré poslúchli volanie a navštívili toto tajomné mesto. Neskôr sa objavil aj na striebornom plátne vo filmovom spracovaní, ktoré sa skutočne podarilo.

Kto stojí za vytvorením jedného z najobávanejších predátorov všetkých čias, u nás známym ako Votrelec?

YouTube
Správne! Nesprávne!

H. R. Giger, veľmi skromný, tichý a utiahnutý zakladateľ biomechanického surrealizmu, bol v 80. rokoch oslovený Ridleym Scottom, aby vytvoril ultimátny a neporaziteľný organizmus pre pripravovaný hororový film Votrelec. Umelcovi sa idea o uväznení posádky vo vesmírnej lodi spolu s neznámym a veľmi nebezpečným tvorom zapáčila a súhlasil. Výsledkom je jedno z najimpozantnejších stvorení, aké sme kedy na obrazovkách mohli sledovať.

Ako sa volá hlavný protagonista hernej série Alone in the Dark?

Eden Games
Správne! Nesprávne!

Aj napriek tomu, že jeho výzor sa v priebehu času zmenil, bol hlavným hrdinom série Alone in the Dark Edward Carnby. Vo štvrtej časti s podtitulom The New Nightmare, sa k nemu síce pridala šarmantná etnologička Aline Cedrac, ale inak je hviezdou série jednoznačne Edward. Jeho obľúbenými spoločníkmi na cestách sú baterka a trojhlavňová brokovnica.

Aká je slabina nepriateľov, ktorí stoja proti Alanovi Wakeovi v rovnomennom titule?

Remedy
Správne! Nesprávne!

Alanovým nepriateľom nerobí dobre, keď na nich namieri svoju baterku alebo ich vystaví žiareniu práve hodenej svetlice. Sú totiž posadnutí a ovládaní Temnotou. Tá sa ale neobmedzuje len na živé bytosti. Táto nadprirodzená entita totiž využíva vo svoj prospech všetko, vrátane ťažkej techniky. Doteraz nám behá mráz po chrbte, keď si spomenieme na súboj proti obrovskému buldozéru.

Do akého prostredia je zasadený atmosférický titul SOMA?

Frictional Games
Správne! Nesprávne!

Hlavným nepriateľom v hre SOMA je umelá inteligencia, ktorej budeš čeliť v podmorskom komplexe označenom ako PATHOS-II. Na svojej ceste pri hľadaní cesty von budeš musieť robiť veľa ťažkých rozhodnutí, situácia v oblasti je totiž veľmi vyhrotená, keďže stroje si začínajú „myslieť“, že sú ľudskými bytosťami. Veľa vecí nedáva zmysel a ty začínaš pociťovať následky dlhej izolácie. Ostalo ti vôbec ešte niečo, kvôli čomu sa oplatí bojovať?

Notoricky známy filmový titul Blair Witch sa nedávno dočkal výborného herného spracovania. Kde sa nová hra odohráva?

Lions Gate
Správne! Nesprávne!

Dedina Burkittsville sa nachádza v jednom z východne orientovaných štátov v USA, v Marylande. Fenomén vyvolaný nízkorozpočtovou snímkou o miestnej povesti, o čarodejnici zodpovednej za smrť niekoľkých detí, denne láka do tejto oblasti desiatky zvedavcov. Herné spracovanie sa pomerne verne drží desivej atmosféry, ktorú priniesol spomínaný film The Blair Witch Project.

Pod akým názvom vystupuje nepriateľská umelá inteligencia v titule System Shock?

YouTube
Správne! Nesprávne!

System Shock uzrel svetlo sveta už v roku 1994 a dodnes je považovaný za prelomový, najmä čo sa týka interakcie s prostredím i podávaním príbehu. Ten je zameraný na umelú inteligenciu s menom SHODAN. Táto entita totiž v sebe objavila čosi, čo my ľudia nazývame pocit. Na veľkú smolu hráča, ktorý prevezme rolu bezpečnostného technika a hackera, SHODAN spoznala ako prvú nenávisť...

Geniálny dizajnér stojaci za slávnou sériou Metal Gear Solid, Hideo Kojima, stojí za krátkou hrateľnou ukážkou, ktorá vraj dokáže vydesiť každého. O aký titul ide?

YouTube
Správne! Nesprávne!

Krátka hrateľná ukážka P. T. mala byť ochutnávkou toho, ako malo vyzerať zrušené pokračovanie slávnej značky Silent Hill. Tajomný názov v sebe skrýva skratku Playeable Teaser. Neskôr bola demo verzia stiahnutá bez akéhokoľvek vysvetlenia stiahnutá z PS Store.

Klasika z čias prvého PlayStation s názvom MedieEvil sa vrátila na naše monitory v modernom kabátiku. Kto vystupuje v roli hlavného hrdinu?

YouTube
Správne! Nesprávne!

Sir Daniel nepatrí medzi hrdinov v pravom slova zmysle. Okrem toho, že mu chýba časť tváre, konkrétne čeľusť a počet očí má zredukovaný na jedno, je mŕtvy. Teda bol, až kým ho istý nekromancer náhodou nevrátil späť medzi živých. Lenže spomínaný nekromancer je Danielovým úhlavným nepriateľom, kvôli ktorému vlastne zomrel. Hrdý rytier, si teda natiahne na svoje obnažené kosti brnenie a vydá sa za dokončením svojej výpravy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP