V súčasnej zhustenej premávke v mestáchuž pravdepodobne mnohých omrzelo využívať auto či mestskú hromadnú dopravu. Skvelú alternatívu v takomto prípade predstavujú práve elektrické kolobežky a spomedzi nich za zmienku bezpochyby stojí aj novinka KUGOO ES2.

Len nedávno bola predstavená verzia PRO, ktorá o čosi vylepšila prvú generáciu kolobežky KUGOO S1. Tá si za veľmi krátku dobu získala množstvo priaznivcov a možno povedať, že medzi Slovákmi a Čechmi je veľmi obľúbená. Výrobca však nelení a predstavil novú generáciu s označením KUGOO ES2 a zmien je neúrekom.

Kúpiť elektrickú kolobežku KUGOO ES2 z EU skladu za 285 €
Použi kupón GKB307S

Skvelou správou je, že je možné kolobežku aj hneď zakúpiť, a to priamo z EU skladu, odkiaľ ti dorazí za 2 – 7 dní. Doprava je úplne zdarma a pri troche šťastia budeš môcť brázdiť ulice už tento víkend. Cena je po aplikovaní kupónu GKB307S zrazená na 285 €

Odpružený predok a konečne poriadna brzda

Základom je stále 350 W elektromotor, ktorý však do vienka dostal väčšiu batériu s kapacitou až 7,8 Ah. V závislosti od jazdného režimu je maximálny dojazd 25 km, pričom kolobežka zvládne stúpanie až 15°. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 25 km/h. O čosi klesla aj nosnosť, a to na 100 kilogramov.

Naopak, kolesá si zachovali rozmer 8,5″ a po vzore verzie PRO prichádzajú s bezdušovým systémom s jednoduchým odpružením. Spoločne s odpruženou prednou stavbou kolobežky by jazda na nej mohla byť pohodlná aj mimo upravených ciest.

Zvýšila sa aj aktívna bezpečnosť. Okrem elektronickej brzdy pribudla konečne aj kotúčová, ktorá je mechanická a situovaná na zadnom kolese. Ovláda sa jednoducho páčkou priamo z riadidiel. Na zadnom blatníku je navyše brzdné svetlo, ktoré sa automaticky aktivuje pri brzdení. Silné svetlo sa nachádza aj na riadidlách a na boku kolobežky. Nemusíš sa preto obávať, že by ťa v noci nebolo vidno.

Nový displej

Nie veľmi dizajnérskym prvkom v minulých generáciách bol obrovský displej na riadidlách, ktorý síce zobrazoval množstvo informácií, avšak pôsobil trochu neohrabane. Druhá generácia preto prináša o čosi konzervatívnejšie riešenie, kde v strede riadidiel je umiestnený kruhový displej, podobný ako na kolobežkách Ninebot ES2. Zobrazuje základné informácie ako sú rýchlosť, zvolený režim a stav batérie.

Skvelým doplnkom je aj vstavaný USB port, s ktorým si môžeš počas jazdy dobíjať svoj telefón či iné zariadenie. K dispozícii je aj aplikácia, ktorá je perfektne spracovaná a poskytuje viacero štatistík o jazde.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP