Po katastrofe vo svete kryptomien, ktorá sa stala hneď začiatkom tohto roka, mali mnohí na obchodovanie s nimi negatívny názor. Za posledný mesiac sa ale na cene vyšvihli aj tie najznámejšie platidlá a závod o zvyšovanie cien kryptomien teda pokračuje. Kryptomeny BitCoin, Ethereum, či Ripple si v apríli poriadne polepšili, a to tiež vďaka novým investorom, ktorí o tieto virtuálne meny prejavili záujem.

Najznámejšia kryptomena zo všetkých, BitCoin, si za posledný mesiac zvýšila svoju cenu na trhu až o 32 %. Tým prekonal magickú hranicu 9 000 dolárov, no jeho aktuálna hodnota sa pohybuje na úrovni 8 970 dolárov. Ako však všetci dobre vieme, kryptomeny sú nestabilnou menou, ktorá v priebehu chvíle môže svoju cenu rýchlo zmeniť.

Skvelo si viedli aj ostatné meny

Za uplynulé 4 týždne si chvályhodne viedli aj ďalšie kryptomeny ako Ethereum, alebo Ripple. Ich hodnota stúpla až o 69 %, respektíve o 66 % pri Ripple. Celkovo bol však apríl úspešný aj pre iné druhy tohto platidla a 10 tých najznámejších si počas tohto obdobia zvýšilo cenu v priemere o slušných 68 %.

Podľa mnohých odborníkov ale bude tento rok pre kryptomeny ešte úspešnejší. Tom Lee z burzy na Wall Street odhaduje, že sa cena BitCoinu do konca tohto roka môže vyšplhať až na 25 000 dolárov. Nájdu sa však aj takí odvážlivci ako John Pfeffer z kancelárie Pfeffer Capital.

Nenechaj si ujsť
Striptízový klub v Las Vegas prijíma Bitcoiny. Kryptomeny robia radosť aj samotným striptérkam

Ten si trúfa povedať, že cena BitCoinu sa môže dostať až na úroveň 700 000 dolárov. Tento scenár je už síce menej pravdepodobný. Kryptomeny ale môžu svetu po januárovom prepade dokázať, že „bublina“ ešte nepraskla a ich cena bude naďalej stúpať.

Čo však stojí za takýmto výrazným zvýšením ich hodnoty? Dôvodom majú byť aj noví investori z banky Goldman Sach, ktorí prejavili záujem o investovanie do kryptomien. Situácia s týmito platidlami sa tak po dlhých týždňoch stabilizovala a začala sa obracať v prospech obchodníkov, ktorí o ne stále nestrácajú záujem.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom