Prehliadač Google Chrome vo verzii 79 prináša do Android zariadení aj desktopov niekoľko nových bezpečnostných funkcií, ako napríklad kontrola hesiel, o ktorej sme ťa už informovali. Google však musel aktualizáciu pozastaviť, pretože nová verzia trpí závažným problémom, ktorý zo zariadení odstraňuje uložené dáta používateľov, informuje Gizmodo.

Tento problém nerobí vrásky na čele iba používateľom, ale hlavne vývojárom aplikácií tretích strán. Nová Chromu totižto odstránila údaje z aplikácií tretích strán, ktoré využívali systémový komponent WebView, ktorý umožňuje aplikáciám zobrazovať webový obsah.

Nová verzia Chrome 79 podľa slov vývojárov zmenila svoje umiestnenie v adresároch, no pri zmene umiestnenia vývojári pozabudli na migráciu dát WebSQL a dát uložených v starom priečinku aplikácie Chrome.

Ako píše portál TechSpot, tento problém zaregistrovalo už 250 000 používateľov chyba tak dostala najvyššiu možnú prioritu, čiže na jej oprave sa už zrejme pracuje. Najnovšia verzia sa však už dostala na 50 % Android zariadení.

V praxi to pre poškodeného používateľa vyzerá asi tak, že aplikácie, ktoré využívali práve dáta z prehliadača Chrome skrz rozhranie WebView, prišli o všetky uložené údaje, čiže dané aplikácie sa tvária, akoby ich používateľ odinštaloval a následne znovu nainštaloval, píše AndroidAuthority.

Dobrou správou je, že údaje nie sú definitívne zmazané, iba k nim dané aplikácie nemajú ako pristúpiť, keďže sa nachádzajú na inom mieste v pamäti zariadenia, na ktoré Chrome odkazuje. Opravná aktualizácia by ale mala prísť v priebehu 5 až 7 dní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom