Ošiaľ okolo najväčšieho tohtoročného hitu Stranger Things pomaly opadáva a do pozornosti divákov sa začínajú dostávať ďalšie z noviniek služby. Rebríčkom sledovanosti po niekoľkotýždňovej dominancii Stranger Things začal kraľovať apokalyptický seriál Resident Evil.

Ten do ponuky Neflixu pribudol vo štvrtok 14. júla a hneď po zaradení sa v popularite zaradil na popredné miesta. Aktuálne mu už v globálnych rebríčkoch patrí prvenstvo, odkiaľ po týždňoch dominancie zosadil práve Stranger Things.

Stranger Things zosadený

Nedá sa však povedať, že by veľký záujem divákov o Resident Evil bol prekvapením. Slávna herná značka sa dočkala niekoľkých filmov s Milou Jovovich a seriál patril medzi najočakávanejšie novinky Netflixu počas tohto leta.

Tvorcovia sa hernou predlohou inšpirovali len pozvoľna a predstavili svoju vlastnú víziu, ako môže vyzerať zombie apokalypsa spôsobená zlovestnou korporáciou Umbrella a rozhodli sa dej rozdeliť na dve časové osi.

TMDB

Jedna diváka zavedie do roku 2022 a mesta New Racoon City, do ktorého sa prisťahuje Dr. Albert Wesker so svojimi dvoma dcérami. Druhá sa naopak odohráva v budúcnosti v roku 2036, kedy planétu obýva len niečo viac ako 15 miliónov ľudí v spoločnosti miliárd monštier zmutovaných T-vírusom.

Odklon od hernej predlohy poriadne sklamal viacerých fanúšikov značky, ktorí nad rozhodnutím tvorcov neskrývajú sklamanie a seriálovú novinku od Netflixu bombardujú mizernými hodnoteniami.

Zdrvujúca kritika

Na Rotten Tomatoes má Resident Evil od divákov napríklad vysoko podpriemerné skóre 24 %, príliš  lepšie si nevedie ani na IMDB, kde na základe 19-tisíc hodnotení svieti známka 3,7/10. Fanúšikovia v komentároch dávajú hlasne najavo svoju frustráciu, hovoria o sklamaní roka, katastrofálnom príbehu i zlom výbere hercov, pri ktorom mal Netflix opäť dbať na politickú korektnosť.

Iný názor však majú recenzenti, ktorí Resident Evil označujú za doposiaľ najlepšiu televíznu adaptáciu známej hernej série. Seriál pozeráme aj my a hovoríme, že pravda je niekde v strede.

Resident Evil by si už naozaj zaslúžil poriadny film alebo ešte lepší seriál, kritiku veľkej časti divákov a reči o najhoršej novinky roka však považujeme za prehnané. Aktuálna novinka ponúka viacero silných momentov a nebyť slávneho mena predlohy, určite by sa o ňom hovorilo inak.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP