Tie najlepšie spoločnosti vo svojom obore sa mnohokrát stávajú inšpiráciou pre menších výrobcov, ktorí chcú uspieť na základe ich produktov. Čínske spoločnosti si už brúsia zuby na bezrámikový dizajn iPhonu X, ktorý plánujú do detailov využiť vo svojich nadchádzajúcich modeloch.

Trúfalosť čínskych výrobcov smartfónov niekedy naozaj nepozná hraníc. Často sme tak svedkami kópií populárnych modelov, s ktorých návrhom si tamojší dizajnéri príliš námahy nedali. Inšpirovaní zahraničnými gigantmi vychádzajú menší výrobcovia z Číny na trh s „vlastnými“ modelmi, ktorými chcú prilákať davy menej náročných zákazníkov. Podobný ťah môžeme čoskoro očakávať aj od spoločnosti Leagoo, ktorá pripravuje nový kúsok s označením S9. Už na prvý pohľad je však jasné, koľká bije…

Dizajn v štýle Ctrl+C, Ctrl+V

Dizajnéri spoločnosti Leagoo sa chytili príležitosti a pre nadchádzajúci model výrobcu zvolili dizajn tak populárneho iPhonu X od Apple. Jony Ive ale z tohto kroku veľkú radosť zrejme nemá. Je viac než pravdepodobné, že Leagoo S9 sa dostane len na domáci trh v Číne, kde malo prednedávnom svoju premiéru, a to aj napriek skutočnosti, že hardvérová výbava ešte potrebuje vychytať niektoré „muchy“.

Nenechaj si ujsť
Ďalší čínsky výrobca okopíruje dizajn iPhonu X. Toto je jeho verná kópa v čierno-zlatom prevedení

Označenie modelu S9 však napovedá, že sa Leagoo pri vývoji tejto novinky malo uchýliť k dizajnovej stránke tohtoročných vlajkových lodí Samsungu. Nedostatok financií mal ale rozhodnutie zmeniť, a tak sa oči dizajnérov obrátili na iPhone X. Keď neostali peniaze na dizajn, zrejme sa už nezvýši ani na špeciálne funkcie vo výreze displeja. Nebudeme však predbiehať. Bližšie informácie ohľadne hardvérovej výbavy zatiaľ nie sú známe.

Veľký displej obsadí celú prednú stenu

Obrazovka by ale mala priniesť netradičný pomer strán 19,5:9 a uhlopriečku 5,8″. Opačnú stranu v mieste loga Apple nahradilo Leagoo snímačom odtlačkov prstov. Pod kapotou zrejme uvidíme kremík v podaní spoločnosti MediaTek. Kvôli veľkosti obrazovky boli z konštrukcie logicky vypustené aj hardvérové či senzorové tlačidlá, a tak sa používatelia budú musieť spoľahnúť len na softvérové riešenie. Alebo si pre nás Leagoo pripraví prekvapenie v podobe ovládania gestami? Minimálne snímač odtlačkov prstov je podstatne lepšie vyriešený ako v prípade kolegu z Ameriky.

 

Zatiaľ je mnoho informácií ohľadne nového smartfónu tejto spoločnosti neistých, no je nad slnko jasné, že fanúšikovia hardvérového tlačidla pre tichý režim sa ho v tomto prípade nedočkajú. Rovnako sa však, našťastie, nedočkajú ani vysokej ceny, ktorá bude po uvedení na trh dosahovať len zlomok hodnoty ako v prípade iPhonu X. Podarí sa spoločnosti Leagoo s novou S9-kou doma preraziť?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú