Apple po dlhom čase predstavil smartfón, ktorý konečne priniesol nový dizajn. Veľkú radosť majú aj čínski výrobcovia, ktorí dostali nový zdroj, odkiaľ môžu čerpať nápady.

Spoločnosť Oppo je v našich končinách menej známou značkou, čo sa však nedá povedať o domovskej Číne, kde patrí medzi najväčších výrobcov smartfónov. Málokto taktiež vie, že v jej portfóliu nájdeme viacero zaujímavých zariadení, okrem iného aj model N3 s otočnou kamerou či najtenší smartfón na svete – Oppo R5, ktorý má hrúbku len 4,9 mm. Okrem toho je aj materskou spoločnosťou značky OnePlus.

Čínsky iPhone X

Aj keď kopírovanie iných výrobcov nie je pri zariadeniach Oppo príliš zaužívané, nasledujúci model je výnimka potvrdzujúca pravidlo. Na internete sa totiž objavili fotografie smartfónu, ktorý dizajnom pripomína niečo, čo je nám dobre známe. Nejde však o iPhone X, ale o pripravované Oppo R13, ktoré by mu akoby z oka vypadlo.

Aj keď ide o málo kvalitné fotografie, niektoré veci sa z nich vyčítať dajú. Všimnúť si môžeš hlavne rovnaké usporiadanie duálneho fotoaparátu na zadnej strane a virtuálny Home bar na prednej strane v spodnej časti displeja. Dokonca má mať aj často kritizovaný výrez v displeji. Smartfón vyzerá skutočne veľmi dobre, pričom celkový dojem ešte viac umocňuje zlatý nápis na zadnej strane.

Bohužiaľ, to je zatiaľ všetko, čo o tomto smartfóne vieme. Ale keďže pôjde o vlajkovú loď, nebude to žiadne ‚‚ořezavátko.’’ Zatiaľ nie je známy ani dátum vydania, avšak s veľkou pravdepodobnosťou to bude až v budúcom roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom