Posledná hra poľských vývojárov z CD Projekt Red o sebe v posledných týždňoch opäť dáva vedieť. Len pred pár dňami sa majitelia hry dočkali masívneho patchu, ktorý adresoval viacero veľkých chýb a optimalizoval výkon hry predovšetkým na starých konzolách.

Ani oprava technických nedostatkov však hre nezabezpečila návrat na PlayStation Store, odkiaľ bol Cyberpunk stiahnutý ešte koncom minulého roka.

Aj napriek pošramotenej reputácii má poľské štúdio s hrou veľké plány, súčasťou ktorých sú aj ďalšie rozšírenia. O tých sa vzhľadom horúcejšie problémy zatiaľ hovorí potichu, Eurogamer po rozhovore s dataminerom a členom moderskej komunity s prezývkou romulus_is_here však odhaľuje, že spoločne so záplatou do hry pribudlo aj množstvo obsahu, ktorý ešte len čaká na svoje odomknutie.

Nové úlohy aj lokality

Pri prehrabávaní sa kódom Romulus natrafil na viacero rozpracovaných dialógov aj možných questov, ktoré sú zaradené mimo parametrov bežných úloh v hre a nateraz zostávajú nedostupné.

Moder je presvedčený o tom, že ide o základ prvého veľkého rozšírenia ku hre. Upresňuje, že hráči by sa mali dočkať 75 príbehov z ulice, ktoré vývojári sľubovali ešte pred vydaním hry.

V niektorých prípadoch pôjde len o krátke dialógy, v iných zasa o komplexnejšie dejové zápletky, ktoré predstavia nové postavy a dajú sci-fi univerzu hlbší rozmer.

Prečítaj si aj
Nový Cyberpunk, Zaklínač aj úplná zmena stratégie. Kontroverziou prepletené herné štúdio predstavuje svoje budúce plány

Zmieňuje napríklad odhalenie úkrytu skupiny netrunnerov, hľadanie bomby v bazéne alebo riešenie kritickej situácie s rukojemníkmi, ktorá bude obsiahnutá vo vedľajšom queste s názvom Kurtz Militia.

FonTech

Zároveň sa v kóde hry zmieňuje aj nová lokalita s názvom Newcomers Haven, ktorá je opísaná ako nedokončená stavba kostola premenená na útočisko.

Zameranie na konkrétnu oblasť

Veľká časť chystaného DLC by sa mala odohrávať v lokalite Atlantica, ktorá sa po vydaní hry stala jedným z terčov kritiky, keďže viacerým majiteľom hry prišla prázdna. Zasadenie rozšírenia do tejto oblasti by preto bolo zo strany tvorcov vítaným oživením.

Určite nezmeškaj
Nočná mora Poliakov pokračuje, na vývojárov Cyberpunk 2077 mieri ďalšia žaloba

Spoločne s novými úlohami a lokalitami je veľká časť obsahu sústredená aj na doplnenie už existujúcich questov a dialógov a má ich tak zaujímavejšími.

Screenshot/YouTube/Cyberpunk 2077

CD Projekt sa k informáciám ohľadom odhalených súborov napriek žiadosti zo strany Eurogameru nevyjadril, nateraz preto všetko zostáva v podobe nepotvrdených dohadov, ktoré by však vo viacerých smeroch dávali zmysel.

Neoficiálne informácie ohľadom prichádzajúcich rozšírení do Cyberpunk 2077 sa začínajú zintenzívňovať, ešte koncom marca sme priniesli ďalšie náznaky obsiahlych prídavkov o veľkosti samostatných hier.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom