banner-redmi-4aV posledných rokoch sú stále viac a viac žiadané smartfóny s DualSIM funkcionalitou, ktorú využíva mnoho ľudí. Čoraz viac z nich však prechádza na komunikačné aplikácie, pomocou ktorých si jednoducho vytvoria profil a cez internet môžu komunikovať so svojimi priateľmi prostredníctvom videa, chatu či klasických volaní. Práve tieto aplikácie by postupne mohli vyradiť klasické telefónne čísla.

S čoraz dostupnejšími dátami operátorov začína mnoho používateľov využívať služby komunikačných aplikácií, ktoré ich dokážu spojiť so s okolitým svetom aj bez prítomnosti SIM karty. Ako sa počet týchto aplikácií zvyšuje, narastá aj riziko, že klasické volania nahradia moderné aplikácie, ako WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Hangounts a ďalšie. Podľa analytika Tima Horana, sa časom môžu klasické volania zo SIM kariet nahradiť práve týmito veľkými hráčmi v oblasti komunikačných aplikácií.

chat-apps

zdroj fotografie: Gizmochina

TIP: Prechod z iOS na Android bude ľahší aj vďaka novému zálohovaniu cez Google Drive

To by malo prinútiť operátorov a poskytovateľov dát priniesť zákazníkom väčšie objemy dátových balíčkov za zaujímavejšie ceny. Medzi prvými by mala priniesť v roku 2017 jednotnú komunikáciu spoločnosť Amazon. Spoločnosti, ako Biba, ktorá slúži na video-konferencie a Twitch, ktorý prináša stream počítačových hier, by tak na základe využívania služieb Amazonu mohli priniesť podobné formy komunikácie pre svojich používateľov. Ide o veľmi reálne tvrdenia, keďže z roka na rok zákazníci prenesú stále väčšie množstvo dát, čo by sa v budúcnosti mohlo využiť práve na účely volaní prostredníctvom aplikácií zameraných na komunikáciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP