Teraz čítate
Dáme zbohom telefónnym číslam? Postupne ich vraj nahradia aplikácie zamerané na komunikáciu cez internet

banner-redmi-4aV posledných rokoch sú stále viac a viac žiadané smartfóny s DualSIM funkcionalitou, ktorú využíva mnoho ľudí. Čoraz viac z nich však prechádza na komunikačné aplikácie, pomocou ktorých si jednoducho vytvoria profil a cez internet môžu komunikovať so svojimi priateľmi prostredníctvom videa, chatu či klasických volaní. Práve tieto aplikácie by postupne mohli vyradiť klasické telefónne čísla.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

S čoraz dostupnejšími dátami operátorov začína mnoho používateľov využívať služby komunikačných aplikácií, ktoré ich dokážu spojiť so s okolitým svetom aj bez prítomnosti SIM karty. Ako sa počet týchto aplikácií zvyšuje, narastá aj riziko, že klasické volania nahradia moderné aplikácie, ako WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Hangounts a ďalšie. Podľa analytika Tima Horana, sa časom môžu klasické volania zo SIM kariet nahradiť práve týmito veľkými hráčmi v oblasti komunikačných aplikácií.

chat-apps

zdroj fotografie: Gizmochina

TIP: Prechod z iOS na Android bude ľahší aj vďaka novému zálohovaniu cez Google Drive

To by malo prinútiť operátorov a poskytovateľov dát priniesť zákazníkom väčšie objemy dátových balíčkov za zaujímavejšie ceny. Medzi prvými by mala priniesť v roku 2017 jednotnú komunikáciu spoločnosť Amazon. Spoločnosti, ako Biba, ktorá slúži na video-konferencie a Twitch, ktorý prináša stream počítačových hier, by tak na základe využívania služieb Amazonu mohli priniesť podobné formy komunikácie pre svojich používateľov. Ide o veľmi reálne tvrdenia, keďže z roka na rok zákazníci prenesú stále väčšie množstvo dát, čo by sa v budúcnosti mohlo využiť práve na účely volaní prostredníctvom aplikácií zameraných na komunikáciu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
25%
O autorovi
Matúš Mitro
Študujem na vysokej škole a zaujímam sa o novinky vo svete technológií, ktoré ma neustále neprestávajú prekvapovať. Môj záujem ma doviedol až k portálu FonTech.sk, kde pracujem ako redaktor. Kontakt: [email protected]