Už dávnejšie začali prichádzať informácie, že po perfektnom remaku Dead Space z minulého roka, by mala nasledovať prerábka druhej hry. Dnes už je však všetko inak, tieto informácie sa ukázali ako nepravdivé a boli dementované priamo herným gigantom. K tomu to potvrdil aj reportér Jason Schreier z Bloombergu, ktorý dostal informácie priamo od ľudí blízkych projektu.

Dodáva tiež, že Motive Studio sa počas minulého roka zaoberalo témou, ktorým smerom by sa mohla značka uberať, pričom diskutovali najmä o pokračovaní série, no zaoberali sa popri tom aj remakom druhej časti. Výsledky však neboli uspokojivé a aj napriek výborným predajom jednotky išla séria Dead Space opäť „k ľadu“, pričom kvôli vyťaženosti štúdia sa táto téma pravdepodobne tak skoro neobnoví.

Motive Studio totiž aktuálne pracuje na Iron Man hre a informujú, že vývoj ide zatiaľ veľmi dobre. Okrem toho sa bude časť štúdia venovať aj podpore nového Battlefieldu, čo by mohlo znamenať, že sa do série konečne vráti kvalitná kampaň. Zostáva nám teda iba počkať niekoľko rokov a dúfať, že v Electronic Arts sa rozhodnú opäť prísť s touto kvalitnou hororovou sériou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú