Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

V posledných rokoch sa technológie posúvajú vpred raketovým tempom a naše milované smartfóny tak prinášajú stále špičkovejšie funkcie. To, čo je dnes brané ako bežná vlastnosť smartfónov, by sme si pred pár rokmi vedeli iba ťažko predstaviť. Smartfóny v dnešných dňoch zažívajú svoje „zlaté časy“, no aj tie sa raz skončia. Čo nás však čaká potom, keď tieto zariadenia z našich životov vymiznú? 

Podobne ako iné technické zariadenia pred niekoľkými rokmi, aj dnešné smartfóny čaká zánik a nahradiť ich môžu technológie, ktoré dnes vídame iba v sci-fi filmoch. Nemusí to byť o rok či o dva, no raz sa cesta smartfónov dostane k svojmu koncu a náš každodenný život sa potom môže zmeniť na nepoznanie. V dnešných dňoch vnímame naše múdre telefóny ako revolučné zariadenia. Svojou kompaktnosťou nám dovoľujú ich brávať stále so sebou, nech sme kdekoľvek. V ich útrobách sa nachádza hardvér, ktorý nám umožňuje jednoducho sa vysporiadať s úlohami bežného života.

zdroj fotografie: Android Authority

Aby toho nebolo málo, v smartfónoch nachádzame stále vyspelejšie funkcie. Medzi ne patrí aj možnosť premeniť tieto zariadenia na prenosný počítač či komunikácia s virtuálnymi asistentami. Ako skvelý príklad poslúži aj najnovší Samsung Galaxy S8. Práve v tomto modeli môžeme nájsť tie najdokonalejšie funkcie, ktoré nám moderné technológie umožňujú využívať. Výrobca tohto smartfónu predpokladá, že o nejaký čas budeme môcť celé zariadenie ovládať len pomocou hlasových príkazov a digitálneho asistenta. V dnešných dňoch však stúpa popularita virtuálnej reality. Zatiaľ je ale využitie tejto technológie značne obmedzené.

technológiezdroj fotografie: UploadVR

Nenechaj si ujsť
Google robí s umelou inteligenciou zázraky. Najnovšie pokroky sa týkajú videí

Spoločnosti ako Microsoft, Facebook alebo Google však už intenzívne pracujú na vybudovaní samostatnej virtuálnej reality, ktorá nám bude premietať 3D obraz priamo do našich očí. Je to práve virtuálna a rozšírená realita, ktorá v budúcnosti môže vytlačiť smartfóny z našich životov. Koniec koncov, rozdiely medzi vnímaním reálneho sveta a virtuálnej reality sa môžu prelínať natoľko, že nové technológie takmer dokonale ovládnu naše zmysly. To už znie pomerne desivo, no vízie do nie veľmi vzdialenej budúcnosti znejú ešte šialenejšie. Vývoj technológií bude o niekoľko desaťročí na úplne inej úrovni, ako je tomu dnes a za ten čas môže ľudstvo spraviť obrovský pokrok.

zdroj fotografie: PCWorld

Už v dnešných dňoch sa však hovorí o spojení počítačov a ľudského mozgu, čo vo výsledku môže skončiť prepojením reálneho a digitálneho sveta. Aj keď sú tieto myšlienky iba v rannom štádiu vývoja, tak na ich realizácii už začína pracovať Elon Musk v projekte Neuralink. On sám tvrdí, že umelá inteligencia je na vzostupe. Aby sme v budúcnosti dokázali udržať krok s technikou, nebudeme musieť vylepšovať naše zariadenia, ale seba samých. Ďalším „levelom“ je podľa Muska teda zavedenie čipu, ktorý bude v mozgu spojený s našimi neurónmi.

zdroj fotografie: TechWorm

Nenechaj si ujsť
Elon Musk spúšťa ďalší revolučný projekt s názvom Neuralink!

Táto skutočnosť má byť ďalším krokom po tom, čo sa éra smartfónov ocitne na svojom konci. Sú to práve tieto zariadenia, ktoré nám umožnili pristupovať k mnohým informáciám a technológia rozšírenej reality ich dokáže preniesť priamo pred naše oči. Myšlienka spojenia človeka a stroja znie naozaj ako zo sci-fi filmu a preto je veľmi otázne, ako bude potom svet vyzerať. V konečnom dôsledku môže byť práve táto fúzia konečným štádiom technologického vývoja po tom, keď smartfóny upadnú do zabudnutia.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú