Windows 7 je v súčasnosti najpoužívanejšou verziou desktopového operačného systému od Microsoftu, Aj éra tohto systému sa však blíži ku koncu. Microsoft chce ešte s dostatočným predstihom podporiť čo najviac používateľov k migrácii na novšiu „desiatku“.

Podpora systému Windows 7 oficiálne skončí 14. januára 2020, čo Microsoft oznámil už pred nejakým časom. Teraz spustila spoločnosť spolu so svojimi partnermi významnejšiu informačnú kampaň na podporu prechodu na novšiu verziu OS. Používatelia by tak mali častejšie vídavať správu, že ich systém onedlho stratí podporu a je bezpečnejšie prejsť na Windows 10. Informuje portál WindowsReport.

V súčasnosti majú pritom sedmička aj desiatka veľmi podobný tržný podiel. Zatiaľ čo najnovšia verzia je na približne 36 percentách, starší systém dokonca stále vedie o takmer 6 %. Vyplýva to z analýzy na portáli NetMarketShare. Daná štatistika potvrdzuje obľúbenosť Windows 7, avšak, vzhľadom na, síce stále vzdialený, no blížiaci sa dátum ukončenia podpory, to môže predstavovať problém.

Riziko bude vyššie

Ide najmä o bezpečnostné hľadisko, kedy nepodporovaný systém predstavuje výraznejšie riziko. Microsoft aj preto pripomína, že Windows 10 je aj v súčasnosti ich najbezpečnejší systém. Maximálne do úvodu roku 2020 tak spoločnosť musí presvedčiť čo najviac ľudí k migrácii na novšiu verziu. Informačná kampaň má teda jasný cieľ.

Množstvo používateľov totiž o plánovanom ukončení podpory Windows 7 ešte nevie, aj preto Microsoft chce, aby sa daná informácia dostala k čo najväčšiemu počtu ľudí. Ešte ťažšia úloha však bude presvedčiť používateľov, ktorí sú s Windows 7 spokojní a o prestupe na novú desiatku nechcú ani počuť.

Môže teda nastať podobná situácia ako s mimoriadne populárnym Windows XP, ktorý má ešte aj dnes 4-percentný podiel na trhu, jeho predĺžená podpora pritom skončila ešte počas apríla 2014. Microsoft aj z tohto dôvodu plánuje svoju súčasnú kampaň zintenzívniť v priebehu budúceho roka. Uvidíme teda, koľko používateľov nakoniec prejde na Windows 10.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom