Žeby sa po dlhom čase konečne dočkáme poriadneho filmu z univerza DC? Už tento týždeň v kinách štartuje hviezdami nabitý reboot Suicide Squad a prvé ohlasy recenzentov sa takmer jednomyseľne zhodujú – ide o neskutočne vtipný a vydarený film.

Aj keď Suicide Squad má u nás premiéru naplánovanú až na koniec tohto týždňa, konkrétne na štvrtok 5. augusta, zahraniční recenzenti už mali možnosť film vidieť a superlatívmi v tomto prípade veru nešetria.

Brutálny a nesmierne vtipný

Portál IndieWire napríklad prichádzajúcu novinku nazval „najzábavnejším a najmenej depresívnym superhrdinským filmom za veľmi dlhý čas,“ filmový web Collider zasa film označil za vôbec najlepší v histórii DCEU.

Najčastejšie sa v hodnoteniach chváli strelený, no skvele adresovaný humor a do pamäte sa po pozretí vryje hneď niekoľko ikonických scén. Viacerí recenzenti sa film nezdráhali označiť za najvtipnejšiu snímku roka, ktorá však okrem odľahčenej atmosféry prekvapí aj dynamickým dejom a kvalitami hlavného záporáka Starra.

Aj keď nový film berie do úvahy udalosti i postavy z predchádzajúceho filmu z roku 2016, novinka od režiséra Jamesa Gunna (Strážcovia galaxie) má byť vo všetkých smeroch masívnym krokom vpred.

Svieže nápady aj skvelá Margot Robbie

Ku cti Gunnovi slúži, že vo filme nerecykloval len úspešnú formulku z dvojice filmov Strážcov galaxie, ale prichádza s novými a sviežimi nápadmi šitými na mieru novému formátu, s ktorým pracuje.

NEPREHLIADNI
Totálne komiksové šialenstvo. Toto sú všetky DC novinky, ktorých sa v najbližších rokoch dočkáme

Porovnanie s pôvodným filmom veľmi trefne adresoval recenzent Justin Chang z Los Angeles Times, ktorý doslova napísal:

Nedokázal som si ani len predstaviť, že by sa mi nový film páčil a z myšlienky vidieť ďalší film s názvom „Suicide Squad sa mi obracal žalúdok. Som nesmierne rád, že som sa mýlil.

Okrem humoru a mimoriadne drsnej akcie (film do kín prichádza s R-kovým ratingom) recenzenti chvália aj jednotlivé postavy.

Častá chvála smeruje predovšetkým ku postave Harley Quinn v podaní austrálskej krásky Margot Robbie, pre ktorú ide už o tretie zosobnenie bláznivej antihrdinky. Recenzenti sa v tomto zhodujú, že ide o doposiaľ jej najvydarenejšie stvárnenie tejto postavy.

Celkovo sa pri novom Suicide Squad najčastejšie objavuje hodnotenie 8/10, niektoré weby sa nebáli ísť ešte vyššie, iným naopak novinka príliš nesadla a siahli po nižšom hodnotení, spravidla s odôvodnením povrchnosti, slabého scenára a celkovej detinskosti nového filmu.

Recenziu ti na konci týždňa prinesieme aj my, so Suicide Squad to však podľa prvých ohlasov vyzerá mimoriadne sľubne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú