iOS je pre mnohých synonymom nespornej kvality po stránke výkonu či odladenosti. Apple však niekoľko rokov výraznejšie neprejavilo záujem o zmenu dizajnu. 

Je štatisticky dokázané, že sa na uzamykaciu obrazovku nášho smartfónu pozeráme najčastejšie. Dojem z tejto časti systému je tak vskutku dôležitý a práve gigant z Cupertina dostáva každoročne rôzne koncepty od svetových dizajnérov, ktorí by už naozaj veľmi radi prvítali niečo nové. Najnovší koncept kompletne vynovenej uzamykacej obrazovky iOS pochádza od blogera menom Matt Birchler. Matt začal svoje dizajnové variácie vyplnením zbytočne prázdneho miesta.

Apple iPhone 7 Plus 32 GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Matt Birchler

Pridal teda mnohými toľko žiadanú ikonku počasia. Avšak poznamenal, že počasie nemusí byť nutne jediným prvkom a pokojne by sa mohli pridať aj rôzne špecifické informácie o používateľovi. Tie by si si vedel prispôsobiť priamo v nastaveniach. V ďalšom kroku sa pozrel na azda najvážnejší problém uzamykacej obrazovky iOS – na neprehľadné zobrazovanie notifikácií. Ak aj ty patríš medzi stálych používateľov tohto operačného systému, určite poznáš aktuálne zobrazovane, ktoré je striktne limitované na chronologické poradie a rozhodne neponúka práve intuitívnu organizáciu notifikácií.

zdroj fotografie: Matt Birchler

Vynoveným riešením je zoskupovanie viacerých notifikácií z rovnakých aplikácií do jednej, teda spraviť to na podobnom princípe, ako ponúka Android už niekoľko verzií. Pravdepodobne sa zhodneme, že tento spôsob je oveľa príjemnejší. Dizajn Birchlera síce potrebuje zopár estetických vylepšení, no v zásade rieši všetky problémy, s ktorými sa používatelia dennodenne stretávajú. Zďaleka najlákavejšie však pôsobia takzvané „smart notifikácie“, ktoré by sa automaticky prispôsobovali miestu, času a polohe.

zdroj fotografie: Matt Birchler

Nenechaj si ujsť
Zabudni na iPhone 8! Táto retro edícia iPhone 7 Plus za takmer 1800 € vyzerá dokonale

A čo myslíš ty? Aké zmeny prinesie Apple v pripravovanom iOS 11, od ktorého nás delí ešte zopár mesiacov. Máš nejaké špeciálne požiadavky, ktoré by si rád videl v novej verzii tohto operačného systému? Rozhodne nám daj vedieť v komentároch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom