Určite sa medzi nami nájde niekto, kto netrpezlivo očakáva príchod novej vlajkovej lode od obľúbenej spoločnosti OnePlus. Zatiaľ to vyzerá tak, že si na pripravovanú novinku počkáme minimálne do leta, no akú-takú predstavu o jej vzhľade a špecifikáciách si môžeme vytvoriť už dnes.

Už so železnou pravidelnosťou vídame zopár mesiacov pred oficiálnym predstavením očakávaných zariadení ich rôzne fanúšikovské koncepty. Na nadchádzajúcu vlajkovú loď spoločnosti OnePlus, OnePlus 4, čaká nespočet fanúšikov z celého sveta, a tak bolo len otázkou času, kedy sa dočkáme jeho prvého konceptu. Ten k nám zavítal dnes, pričom je po dizajnovej stránke inšpirovaný nesmrteľným phabletom OnePlus One. Na prednej strane sa nachádza pre spoločnosť tradičný 5,5-palcový displej s minimalizovanými rámikmi. Ten by mal ponúknuť extrémne jemné rozlíšenie 3200 x 1800 pixelov.

Zobraziť šialenú slovenskú cenu OnePlus 3

Pod zobrazovacím panelom sa bude nachádzať skener odtlačkov prstov, ktorý je nápadne podobný tomu zo súčasnej generácie vlajkových lodí tohto výrobcu, zatiaľ čo nad displejom bude umiestená 16 MPx selfie kamera. Zadná strana ponesie duálny 18 MPx fotoaparát s opäť duálnym LED bleskom. Okrem loga spoločnosti sa na zadnej strane nachádza aj nápis Lineage, ktorý má naznačovať použitie tejto nedávno rebrandovanej Custom ROM-ky. Telo smartfónu je vyrobené z hliníka, pričom zadnú stranu prekrýva s najväčšou pravdepodobnosťou sklo. K tomu všetkému by novinka mala byť aj vodeodolná.

OnePlus 4zdroj fotografie: Concept-phones

Nenechaj si ujsť
Nový koncept Oppo Find 9 zobrazuje QuadHD Super AMOLED edge-to-edge displej

V útrobách OnePlus 4-ky by sa mal ukrývať 8-jadrový procesor Snapdragon 835 od spoločnosti Qualcomm. Ďalej sa malo dostať aj na 6 / 8 GB RAM a 128 / 256 GB interného úložiska. Integrovaný USB Type-C konektor poslúži na napájanie mohutnej 5000 mAh batérie, ktorá bude obohatená o rýchlonabíjaciu technológiu Dash Charge. Novinka by podľa konceptu mohla prísť v troch farbách, z ktorých sa nám najviac pozdáva čierna. O vytvorenie tohto diela sa postaral tím stojaci za YouTube kanálom DBS Designing, ktorý už v minulosti ponúkol zaujímavé koncepty smartfónov iPhone 7, Huawei P10 či Oppo Find 9.

zdroj fotografií: Concept-phones

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom