Elektromobily sú jednoznačne budúcnosťou a uvedomujú si to aj tie najlepšie automobilky sveta. Nezaostáva teda ani Mercedes, ktorý ukázal nový kompaktný elektromobil EQA.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Spoločnosť už dlhšiu dobu pracuje na elektrickom SUV s názvom EQC, s ktorým chcú prísť na trh už začiatkom budúceho roka. Tento model však nie je jediný, na ktorom automobilka v súčasnosti pracuje. Hneď po modeli EQC chce Mercedes prísť na trh aj s ďalšími modelmi elektromobilov, medzi ktoré patrí aj EQA, čo má byť plnohodnotná elektrická A-trieda, ktorú si mal možnosť vidieť minulý týždeň v Taliansku.

Futuristický dizajn je už štandardom

Koncept tohto vozidla však už bol predstavený o čosi skôr. Presnejšie minulý rok na autosalóne vo Frankfurte. Poďme ale k číslam. Výrobca uvádza batériu o kapacite 60 kWh, ktorá ma zabezpečiť dojazd približne 400 km. Dva motory o výkone 200 kW zasa zabezpečia zrýchlenie z 0-100 za necelých 5 sekúnd.

Elektrických noviniek v podaní Mercedesu by sme sa mali dočkať už čoskoro. Spoločnosť aktuálne tlačí ohromné množstvo peňazí do vývoja plne elektrických vozidiel. Tomuto segmentu chce Mercedes venovať značné úsilie počas nasledujúcich 4 rokov. Sme teda veľmi zvedaví aj na ďalšie modely z ich radov.

O autorovi
Mário Šimovič
Som študentom vysokej školy, obor aplikovaná informatika. Medzi moje záľuby patrí šport, hudba a takisto skúšanie nových zariadení a gadgetov.