Elektromobily sú jednoznačne budúcnosťou a uvedomujú si to aj tie najlepšie automobilky sveta. Nezaostáva teda ani Mercedes, ktorý ukázal nový kompaktný elektromobil EQA.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spoločnosť už dlhšiu dobu pracuje na elektrickom SUV s názvom EQC, s ktorým chcú prísť na trh už začiatkom budúceho roka. Tento model však nie je jediný, na ktorom automobilka v súčasnosti pracuje. Hneď po modeli EQC chce Mercedes prísť na trh aj s ďalšími modelmi elektromobilov, medzi ktoré patrí aj EQA, čo má byť plnohodnotná elektrická A-trieda, ktorú si mal možnosť vidieť minulý týždeň v Taliansku.

Futuristický dizajn je už štandardom

Koncept tohto vozidla však už bol predstavený o čosi skôr. Presnejšie minulý rok na autosalóne vo Frankfurte. Poďme ale k číslam. Výrobca uvádza batériu o kapacite 60 kWh, ktorá ma zabezpečiť dojazd približne 400 km. Dva motory o výkone 200 kW zasa zabezpečia zrýchlenie z 0-100 za necelých 5 sekúnd.

Elektrických noviniek v podaní Mercedesu by sme sa mali dočkať už čoskoro. Spoločnosť aktuálne tlačí ohromné množstvo peňazí do vývoja plne elektrických vozidiel. Tomuto segmentu chce Mercedes venovať značné úsilie počas nasledujúcich 4 rokov. Sme teda veľmi zvedaví aj na ďalšie modely z ich radov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
11%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
44%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
11%
Neznášam to
0%
O autorovi
Mário Šimovič
Som mladý chalan, predovšetkým sa venujem aplikovanej informatike a programovaniu, ale taktiež sa zaujímam o technické novinky zo sveta a hudbu. Takisto rád skúšam nové zariadenia a značky z čínskeho trhu.