Elektromobily sú jednoznačne budúcnosťou a uvedomujú si to aj tie najlepšie automobilky sveta. Nezaostáva teda ani Mercedes, ktorý ukázal nový kompaktný elektromobil EQA.

Spoločnosť už dlhšiu dobu pracuje na elektrickom SUV s názvom EQC, s ktorým chcú prísť na trh už začiatkom budúceho roka. Tento model však nie je jediný, na ktorom automobilka v súčasnosti pracuje. Hneď po modeli EQC chce Mercedes prísť na trh aj s ďalšími modelmi elektromobilov, medzi ktoré patrí aj EQA, čo má byť plnohodnotná elektrická A-trieda, ktorú si mal možnosť vidieť minulý týždeň v Taliansku.

Futuristický dizajn je už štandardom

Koncept tohto vozidla však už bol predstavený o čosi skôr. Presnejšie minulý rok na autosalóne vo Frankfurte. Poďme ale k číslam. Výrobca uvádza batériu o kapacite 60 kWh, ktorá ma zabezpečiť dojazd približne 400 km. Dva motory o výkone 200 kW zasa zabezpečia zrýchlenie z 0-100 za necelých 5 sekúnd.

Elektrických noviniek v podaní Mercedesu by sme sa mali dočkať už čoskoro. Spoločnosť aktuálne tlačí ohromné množstvo peňazí do vývoja plne elektrických vozidiel. Tomuto segmentu chce Mercedes venovať značné úsilie počas nasledujúcich 4 rokov. Sme teda veľmi zvedaví aj na ďalšie modely z ich radov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom