Od samotného predstavenia nový Mac Pro zdvihol obočie svojimi cenami mnohým z nás. Týka sa to aj príplatkov, ako sú napríklad kolieska, ktoré mimochodom za vyše 450 € neponúkajú ani základnú ochranu voči nechcenému pohybu.

Nový Mac Pro sme mohli v plnej kráse prvýkrát vidieť ešte v lete, kedy ohromil svojim nekompromisným výkonom. Na druhej strane cenovka atakujúca 70 000 € v plnej konfigurácii rozhodne nie je pre každého.

Banálna vec, no predsa na zamyslenie

Známy youtuber Marques Brownlee (MKBHD) upozornil na banálnu, no na druhej stane aj zaujímavú kuriozitu. K novému Mac Pro je možné pri výbere konfigurácie zvoliť možnosť stojanovej formy rámu z nehrdzavejúcej ocele na kolieskach. Zákazník si za tento „luxus“ musí priplatiť 480 €, pričom rám a jeho materiál je rovnaký ako pri stojanovej forme s nožičkami bez príplatku.

Povedzme si rovno, kolieska za 480 € nie sú lacná záležitosť a človek za toľké peniaze očakáva dokonalosť a možno aj niečo navyše. Bohužiaľ, nekoná sa ani jedno. Ide o obyčajné kolieska, ktoré navyše postrádajú veľmi banálnu vec, akou je poistka proti nechcenému pohybu. Tento fakt Marques demonštroval na videu prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Teraz si predstav, že si si kúpil mašinu v cene luxusného auta, pričom si si ešte priplatil za ďalší luxus v podobe koliesok. Pracuješ na veľmi dôležitej a náročnej práci a tvoj Mac Pro sa z ničoho nič dá na „útek“. Ibaže by si ho mal umiestnený na perfektne rovnej podlahe či vycentrovanom stole. Každopádne, ako píše Marques vo svojom príspevku, nedávaj Mac Pro s kolieskami na stôl.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom