Konferencia WWDC 2019 je v plnom prúde a Apple nám aktuálne servíruje jednu novinku za druhou. Len pred chvíľou svetu predstavili nový Mac Pro a toto sú jeho špecifikácie.

Nový Mac Pro je absolútne to najvýkonnejšie zariadenie z dielne Apple, ktoré poslúži tým najnáročnejším používateľom. Dovolíme si tvrdiť, že sa jedná aj o najvýkonnejší počítač vôbec. Nový Mac Pro totižto poháňa procesor Intel Xeon s až 28 jadrami, ktorému sekunduje neuveriteľných 1.5 TB operačnej pamäte RAM.

Po grafickom výkone nebude novinka tiež zaostávať. Základom majú byť nové moduly pre grafické karty s názvom MPX. Základom bude Radeon Pro Vega II, ktorá má až 32 GB operačnej pamäte. Do jedného MPX slotu je možné zapojiť až dve grafické karty.

Aby toho však nebolo málo, v novom Mac Pro môžeš mať tieto sloty až dva, čo znamená 4 grafické karty a až 128 GB grafickej pamäte a prietok dát až 56 teraflopov.

Ak sa pýtaš, ako sa bude takéto monštrum chladiť, alebo ako sa bude napájať, aj na to máme odpoveď. O napájanie sa postará 1400 W zdroj, ktorý by to mal celé zvládnuť. Chladenie následne zabezpečí štvorica ventilátorov, z ktorých tri budú fúkať chladný vzduch dnu a jeden bude fúkať ten horúci von.

Ďalšie hardvérové prvky ako 8 jednoduchých a 4 duálne PCI sloty zabezpečia širokú modulárnosť nového Macu. Nebudú chýbať ani dva kusy Thunderbolt 3 portov, dva USB-A porty a samozrejme nesmie chýbať ani 3.5 mm audio jack pre hudobných producentov. Apple by nemal vynechať taktiež aspoň jeden USB-C port, ktorý je dnes neodmysliteľnou súčasťou všetkých nových zariadení.

Predávať sa má aj verzia s grafickým akcelerátorom Afterburn, ktorý využíva technológiu FPGA a dokáže spracovávať až 6 miliárd pixelov za sekundu. Apple dnes popri tejto extrémne výkonnej mašine predstavil aj nový 32-palcový monitor so 6K rozlíšením, ktorého cenovka je nastavená na 4999 dolárov.

Koniec koncov, nový Mac Pro je ako stvorený do nahrávacieho štúdia, pretože na konferencii si zariadenie hravo poradilo s prehrávaním až 1000 stôp zvuku naraz. Cena tejto mašiny začne na 5999 dolárov, čo bude na Slovensku zrejme rovnaká čiastka, akurát v eurách. Za túto cenu dostaneš zariadenie s osemjadrovým Intel Xeon procesorom, 32 GB pamäte RAM, grafikou Radeon Pro 580X a 256 GB SSD úložiskom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom