Automobilka Bugatti odhalila v septembri svoj model Chiron Super Sport 300+, ktorého predprodukčný model dosiahol rekordnú maximálnu rýchlosť až 490.484 km/h. Podľa najnovších informácií z portálu TheSupercarBlog sa ho však pokúsi pokoriť švédsky Koenigsegg, ktorý plánuje na tohtoročnom autosalóne v Ženeve odhaliť koncepčný automobil s názvom Mission 500, pričom práve toto číslo by malo naznačovať pokorenie hranice 500 km/h. O téme píše Motor1.

Pokorí magickú hranicu 500 km/h

Súčasný neoficiálny rekord najvyššej dosiahnutej rýchlosti drží medzi automobilkami Bugatti, ktorého predprodukčný model Chiron Super Sport 300+ dosiahol na testovacej trati Ehra-Leissen rýchlosť 490.484 km/h. Nové správy však naznačujú, že tento rekord sa bude v najbližšej dobe snažiť pokoriť známa švédska automobilka Koenigsegg.

Zobraziť celú galériu (2)
Bugatti Chiron Super Sport 300+ / Zdroj: Bugatti

Na tohtoročnom autosalóne v Ženeve totiž údajne plánuje predstaviť koncepčné vozidlo Mission 500, ktoré má vychádzať z modelu Jesko.

Číslo použité v názve tak naznačuje, že automobil sa pokúsi pokoriť magickú hranicu 500 km/h.

Zobraziť celú galériu (2)
Koenigsegg Jesko bol predstavený na minuloročnom autosalóne v Ženeve / Zdroj: Koenigsegg

Koenigsegg Jesko bol predstavený na minuloročnom autosalóne v Ženeve, a aj keď je jeho výroba obmedzená na 125 kusov, ide o veľmi pôsobivý športiak.

Vozidlo je poháňané neuveriteľným päťlitrovým motorom V8 s dvojitým turbom, ktorý dokáže pri použití etanolu E85 dosiahnuť výkon až na úrovni 1 603 koní (1 281 koní pri klasickom benzíne).

89. ročník populárneho švajčiarskeho autosalónu začína už 3. marca, a bude tak zaujímavé sledovať, či sa o pokorenie rekordu švédsky výrobca s novým modelom naozaj pokúsi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP