Po brutálnej novembrovej nádielke streamovacie služby nepoľavujú ani na konci roka a v novom mesiaci prinesú poriadnu nálož nového obsahu. Konkurenciu tentokrát dokonale zahanbuje Netflix, ktorý v decembri dominuje ako filmovým, tak i seriálovým obsahom.

Nechýba v ňom horúco očakávaný spin-off Zaklínača, sci-fi komédia s Jamie Foxxom či kandidát na jeden z najlepších filmov roka, pokračovanie brilantnej kriminálky Na nože. Týchto 13 noviniek na Netflixe a ďalších si v decembri nesmieš nechať ujsť.

Slow Horses (2. séria)

Kedy: 2. december

Kde: Apple TV+

Špionážna britská novinka v hlavnej úlohe s Gary Oldmanom pokračuje v rekordne krátkom čase, premiéra prvej série totiž na Apple TV+ prebehla ešte v apríli tohto roka. Apple svojmu projektu veril natoľko, že natočil rovno dve série naraz a stávka na neistotu sa mu oplatila.

Slow Horses bol jedným z najlepších seriálových počinov tejto jari a odniesol si kladné hodnotenia od divákov i kritikov. Príbeh sleduje odpísaných agentov britskej tajnej služby MI-5, ktorí z rôznych dôvodov stratili dôveru vlády a tá im na detašovanom pracovisku ukladá len bezvýznamné zadania.

Tím stratených agentov vedie schopný, no vyhorený a neznesiteľný veterán Gary Oldman, ktorý akékoľvek ambície svojich podriadených okamžite zráža k zemi. V prvej sérii netradičný tím agentov odhalil sprisahanie vo vlastných radoch a zabránil smrti uneseného mladíka, v pokračovaní sa postavia ruským oligarchom.S

Slow Horses na Apple bude pokračovať najmenej dvoma ďalšími sezónami, ktoré už boli potvrdené, ak sa budú tešiť diváckej priazni, môžeme sa dočkať ešte mnohých ďalších pokračovaní. Knižná séria spisovateľa Micka Herrona pozostáva až z 11 kníh, ktorými sa špionážna novinka inšpiruje.

Temné hmoty (posledná 3. séria)

Kedy: 5. december

Kde: HBO Max

Fantasy sága Temné hmoty sa blíži do svojho konca a na HBO v decembri odštartuje jej posledná séria. Opäť sa bude sústrediť na Lyru, cestovateľku medzi svetmi, ktorá sa na svojej poslednej výprave so svojimi nasledovníkmi vydá do krajiny mŕtvych.

Medzitým rebélia proti Autorite prerastie do otvorenej vojny, finále teda prinesie aj početné akčné pasáže. Dobrou správou pre fanúšikov je návrat lorda Asriela v podaní herca Jamesa McAvoya, ktorý na sklamanie mnohých v druhej sérii takmer úplne absentoval.

Okrem McAvoya sa vracajú aj ďalší obľúbení hrdinovia, scenárista Jack Thorne však avizuje aj mierny odklon od predlohy a predstavenie postáv, ktoré sa v knižnej predlohe Philipa Pullmana neobjavili. Prvá séria na HBO odštartuje dvoma dielmi za sebou, posledná časť a vyvrcholenie príbehu má premiéru naplánovanú na 26. decembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP