Rootovanie smartfónov je veľmi populárne a ak by ste náhodou chceli nejaké aplikácie, ktoré budú spolupracovať so systémom alebo niečo v ňom meniť, tak ho budete potrebovať. Väčšina čínskych smarfónov sa už s Rootom predáva, ale nie všetky a KingRoot je tu práve pre tieto smartfóny.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Obrovskou výhodou KingRoot je, že rootnuť s ním smartfón je jedna z najjednoduchších vecí, ktoré sa so smartfónom dajú robiť. Program stačí nainštalovať pomocou .apk súboru a následne ho spustiť. KingRoot dokonca nepotrebuje ani Recovery, ale Recovery si do smartfónu určite dáte, keďže to sa vždy oplatí.

KingRoot funguje na cloude, to znamená, že keď spustíte rootovanie, tak program začne na cloude vyhľadávať optimálny spôsob, ako rootnuť váš smartfón. Úspešnosť je viac ako 60% a na to, že vy len rootovanie zapnete a nemusíte hľadať ďalšie programy či meniť alebo pridávať veci do adb, je to naozaj fantastické číslo. Treba zobrať do úvahy aj počet Android smartfónov, ktorý sa na trhu nachádza. KingRoot ale nefunguje len na čínske smartfóny. Podporované sú totižto aj smartfóny renomovaných výrobcov ako napríklad Samsung, LG, HTC či Sony. Je dobré spomenúť aj to, že ako jedny z mála nemajú takmer žiadny problém s rootovaním Samsung smartfónov s KNOX ochranou. Aby root zostal v smartfóne aj po reštartovaní alebo vypnutí, KingRoot nainštaluje SU Binary do systému a na spravovanie rootu v smartfóne slúži KingUser.

KingRoot je samozrejme zdarma a rootovanie nemôže byť jednoduchšie než s použitím tohto programu. Ak by ste ho chceli vidieť v akcii, vyššie máte video rotovania Galaxy S6. KingRoot si môžete stiahnuť na populárnom vývojárskom fóre, XDA-developers.

Zdroj: Phonearena.com, Kingroot.net

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú