banner-mi5-pro
Výrobcovia na skonštruovanie svojich vlajkových lodí používajú čoraz prémiovejšie materiály a ani keramické sklo na konštrukciách smartfónov už nie je tabu. Odolnejšie sklo z keramiky použilo aj čínske Xiaomi, a to v najvyššej verzii svojej tohtoročnej vlajkovej lode, Xiaomi Mi5 Pro.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Xiaomi to tento rok nenechalo na náhodu a dlhoočakávanú vlajkovú loď Xiaomi Mi5 predstavilo hneď v troch verziách. Dve lacnejšie, 32 GB a 64 GB verzie prichádzajú s klasickým sklom na zadnej strane, zatiaľ čo tá najvyššia, 128 GB verzia ponúka o niečo odolnejšie keramické sklo. Iste ste postrehli správy o problémoch s výrobou keramickej verzie Mi5-ky, ktoré boli spôsobené 3D zahnutím zadného skla. Keďže keramické sklo o oproti klasickému o niečo krehkejšie, Xiaomi muselo pri ohýbaní tohto skla zvoliť odlišnú, náročnejšiu metódu výroby.

Xiaomi Mi5 Pro 4GB/128GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Teraz sa však zdá, že výroba sa stabilizovala a Xiaomi Mi5 Pro v čiernej verzii už nie je taký problém zohnať. Najnovšie sa ponuka čínskych predajcov rozrástla aj o samotné keramické zadné sklo. Ak sa vám teda podarilo nešťastnou náhodou rozbiť zadnú stranu Xiaomi Mi5 Pro, nebude problém ju vymeniť. Problém nebude ani v prípade, ak by ste z vašej 32 GB / 64 GB verzie chceli spraviť o niečo prémiovejší kúsok. Keramické sklo je dostupné ako v čiernej, tak aj v bielej verzii. Podľa predajcu ide o originálne sklo, s čím súvisí aj jeho cena. V čínskom e-shope Taobao.com si môžu obyvatelia Číny keramické sklo zakúpiť za približne 50 € v oboch farbách, pričom klasické čierne sklo stojí 30 €. Biele sklo je najlacnejšie, to stojí len 23 €. V ponuke je dokonca aj zlaté prevedenie za 30 € a ružové za 31 €.

xiaomi-mi5-pro-predaj-2

Sme veľmi zvedaví, či náhradné zadné sklá na Xiaomi Mi5 začnú predávať aj predajcovia vyvážajúci do Európy a aká bude ich cena. Podarilo sa vám už zadné sklo na Xiaomi Mi5 rozbiť?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
13%
Mám to
13%
Nepáči sa mi to
7%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]