Doogee už čoskoro oficiálne predstaví smarfón, ktorý rozvíri vody na trhu bezrámikových smartfónov. Doogee MIX vychádza z revolučného smarfónu Xiaomi MIX, ktorý bol predstavený na konci minulého roku. 

Doogee tvrdí, že Doogee MIX bude zatiaľ najmenší smartfón s bezrámikovým displejom. Zatiaľ sa mu to darí, nakoľko používa 5,5-palcový Super AMOLED displej, ktorý je konštruovaný rovnako ako displej v Mi MIX. Aj Doogee premiestnilo prednú kameru na spodnú časť displeja, kde sa okrem nej nachádza aj snímač odtlačkov prstov integrovaný do domovského tlačidla.


zdroj fotografie: Doogee

Na zadnej strane zariadenia je umiestnená dvojica fotografických senzorov, ktorú tvorí 16 MPx a 8 MPx snímač. Vnútorná výbava zariadenia zahŕňa čipset Mediatek Helio P25 a očakáva sa 4 až 6 GB pamäte RAM. S dobou nezaostáva ani interné úložisko, ktorého kapacita by sa mala pohybovať od 64 do 128 GB.


zdroj fotografie: Doogee

Doogee MIX bol predstavený pred pár dňami v Rusku, pred zástupcami z väčšiny ruských spoločností, ktoré sa zaoberajú predajom smartfónov. Až 35 z nich už uzavrelo s Doogee zmluvu o ich predaji. V Rusku sa začne smartfón predávať už v máji a jeho kompletné špecifikácie by sme sa mali dozvedieť už čoskoro. Do zvyšku sveta by sa mal smartfón dostať pomocou predajcov na Amazone, Aliexpresse a Best Buy.

Nenechaj si ujsť
Používali sme najrevolučnejší smartfón minulého roka. Naše dojmy sme zachytili na videu


zdroj fotografie: Doogee

Cena Doogee MIX by sa mala pohybovať okolo 200 €, čím sa stane najlacnejším smartfónom s bezrámikovým displejom na trhu. Poľad nepotvrdených informácií sa neskôr dočkáme aj vylepšenej verzii s najnovším 10-jadrovým procesorom Mediatek Helio X30. Aj keď špecifikácie smartfónov od týchto nie príliš známych čínskych značiek vyzerajú dobre, reálnymi schopnosťami väčšinou pohoria. Až reálne testy odhalia, ako si Doogee viedlo pri skonštruovaní takéhoto smartfónu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP