Spomínaš si ešte na minulý rok, kedy Netflix predstavil reality show Too Hot to Handle? Naoko stupídny formát, kedy jedinou úlohou súťažiacich bolo nemať sex počas štyroch týždňov, patril k najsledovanejším novinkám vôbec a seriál si len za prvý mesiac zaplo viac ako 60 miliónov divákov.

Podobný úspech sa streamovacej službe možno čoskoro podarí napodobniť aj s pokračovaním ďalšej populárnej reality show z vlastnej dielne s názvom The Circle. Tá teraz  na Netflixe pokračuje druhou sériou a pár dní po premiére už dominuje rebríčkom sledovanosti po celom svete. Slovensko nie je výnimkou.

Kultúrny fenomén

Princíp reality show je pomerne jednoduchý. Súťažiaci sú zatvorení do budovy s identickými bytmi, vidia sa však len v online priestore. Všetka komunikácia totiž prebieha cez špeciálne navrhnutú aplikáciu pripomínajúcu sociálne siete, ktorá súťažiacim umožňuje meniť svoju identitu a prezentovať sa v čo najatraktívnejšom svetle. Od vzájomných sympatií následne záleží, či sa v súťaži pohnú ďalej alebo budú ostatnými členmi zablokovaní a prídu tak o šancu vyhrať 100 tisíc dolárov.

Na čom si Netflix vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ho na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Aj keď The Circle pochádza z britskej produkcie, masívnej popularity sa reality show dočkala až po premiére na Netflixe na začiatku minulého roka. Formát si následne adaptovali aj Francúzsko či Brazília, ktoré predstavili svoje vlastné verzie.

Americká odnož aktuálne pokračuje na Netflixe druhou sériou a z tej sa opäť stáva globálny fenomén. The Circle je najsledovanejším seriálom v Spojených štátoch aj Kanade, do TOP 10 sa prebojoval takmer na všetkých veľkých trhoch, vrátane Nemecka, Francúzska či Austrálie.

Priemerné, no vysoko návykové

Odľahčená zábava však chutí aj slovenským predplatiteľom služby, kde The Circle aktuálne figuruje na prvom mieste sledovanosti. Podobne sú na tom aj predplatitelia zo susednej Českej republiky.

Čítal si už? 
Do univerza Marvelu vstupuje ďalšia hviezda Game of Thrones, zahrá si v novom seriáli od Disney+

Aj keď si The Circle v hodnoteniach divákov na filmových portáloch vedie citeľne lepšie ako spomínaný Too Hot to Handle, väčšina divákov sa v komentároch zhoduje, že nejde o žiadnu dieru do sveta.

Napriek tomu sa až podozrivo často opakuje rovnaká hláška –  The Circle je chytľavou záležitosťou a návykovým guilty pleasure. Vedomý si je toho aj samotný Netflix, ktorý už dávnejšie potvrdil, že reality show bude pokračovať aj treťou sériou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom