Zdá sa, že Microsoft sa nevie zbaviť svojej nočnej mory v podobe aktualizácií. Množstvo používateľov od májovej aktualizácie 2019 zažíva problém s vyhľadávacím panelom.

Microsoft sa posledné mesiace točí v jednom veľkom začarovanom kruhu, ktorý neustále roztáčajú chybné aktualizácie operačného systému Windows 10. Akonáhle je nejaká z chýb opravená, začne sa objavovať iná. Ako informuje portál Windows Central, najnovšie používateľov trápi problém z vyhľadávacím panelom pri ponuke Štart.

Zobraziť celú galériu (5)
Screenshot/Windows/FonTech

Problém sa vyznačuje tým, že po kliknutí na panel vyhľadávania sa objaví prázdne okno, ktoré nereaguje ani na zadaný vstup.

Podľa najnovších zistení tento problém spôsobuje integrácia vyhľadávača Bing do vyhľadávacieho panela a hoci by mal fungovať len v prípade angličtiny, problém sa prejavuje aj na niektorých systémoch v našom regióne.

Jednoduché riešenie, ktoré odstráni problém s vyhľadávacím panelom

Našťastie však existuje jednoduché riešenie, ktoré ťa problému s vyhľadávacím panelom zbaví, kým Microsoft nevydá opravnú záplatu. Riešením je v vypnutie integrácie vyhľadávacieho panela so spomínaným vyhľadávačom Bing. Potrebná bude úprava registrov systému, no nemusíš sa báť. Nejde o veľký zásah do systému, ktorým by si ho poškodil. Stačí sa riadiť nasledujúcimi krokmi:

 1. Stlač skratku Win+R a do okna, ktoré sa zobrazilo vpíš regedit.exe. Pokračuj kliknutím na položku OK alebo stlačením klávesy ENTER
  Zobraziť celú galériu (5)
  Screenshot/Windows/FonTech
 2. Prejdi jednotlivými registrami na adresu HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search
 3. Následne kliknutím pravým tlačidlom myši na položku Search prejdi na Nový a zvoľ Hodnota DWORD (32 bitová). Novej položke daj názov BingSearchEnabled
  Zobraziť celú galériu (5)
  Screenshot/Windows/FonTech
 4. Dvojklikom na novovytvorenú položku BingSearchEnabled sa uisti, že jej hodnota je nastavená na 0
  Zobraziť celú galériu (5)
  Screenshot/Windows/FonTech
 5. Taktiež sa uisti, že hodnota položky CortanaConsent je nastavená rovnako na 0
  Zobraziť celú galériu (5)
  Screenshot/Windows/FonTech
 6. Po týchto úkonoch stačí registre zavrieť a systém reštartovať

Po správnom zvládnutí vyššie uvedených krokov a reštartovaní systému by mal byť problém odstránený.

Po týchto úkonoch je však funkcia prepojenia vyhľadávacieho panela s vyhľadávačom Bing vypnutá. Pre zvrátenie týchto zmien stačí novovytvorenú položku BingSearchEnabled vymazať alebo jej nastaviť hodnotu 1.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom