Celý uplynulý rok sme čakali na to, ako film Avengers: Endgame uzavrie príbeh, ktorý predtým začal Infinity War. Bolo nám jasné, že 22. marvelovka bude plná šokujúcich odhalení a príbehových zvratov. Zároveň sme však vedeli, že takmer všetci, ktorých Thanos zabil, sa nakoniec vrátia.

Pozor! Článok obsahuje spoilery z filmu Avengers: Endgame.

Na prvý pohľad sa tým stráca akýkoľvek faktor prekvapenia, no pravda je taká, že film ich mal množstvo ďalších. Jedným z nich je aj nasledujúca otázka: Kam zmizla Gamora na konci Avengers: Endgame?

Gamora na konci Avengers: Endgame – Kam šla?

Od vydania filmu ubehli len tri týždne, no už teraz sa blíži titulu najúspešnejšieho filmu všetkých čias. Dôvodov je viacero, no tými najväčšími sú práve prekvapenia, ktoré som spomínal vyššie. Ľudia jednoducho chcú musia vedieť, čo sa s hrdinami v záverečnej kapitole stalo. Čo sa teda konkrétne stalo s Gamorou, ktorá do diania Avengers: Endgame prišla z roku 2014? Rozpadla sa na prach, keď Iron Man luskol prstami, alebo niekam utiekla?

Nenechaj si ujsť
Z Avengers: Endgame vystrihli postavu, ktorá úzko súvisela s Iron Manom

Režiséri Russovci sa snažili odpovedať práve na túto otázku. Gamora pricestovala z minulosti, no už vtedy v nej bolo dobro, informoval Express. Rýchlo sa teda pridala na správnu stranu aj v závere Endgame. Po samotnom vyvrcholení bitky však náhle zmizla – buď sa teda rozpadla na prach, keď Tony Stark vymazal z existencie celú Thanosovu armádu (do ktorej v roku 2014 patrila aj Gamora), alebo utiekla preč.

Gamora v budúcnosti MCU

Keďže Russovcov poznáme, vieme, že v rozhovoroch radi klamú a zavádzajú. Je veľmi pravdepodobné, že vedia, čo sa s ňou stalo, ale len túto informáciu chránia, informuje Screenrant. Bolo by zvláštne, keby nevedeli, prečo zmizla na konci ich filmu a nemohli ju ukázať v závere. Taktiež povedali, že sa všetko dozvieme v nadchádzajúcom pokračovaní Strážcov Galaxie.

My už máme vlastnú teóriu o tom, čo sa stane, pričom pasuje s tým, čo režiséri zatiaľ prezradili. No a zamyslime sa… Naozaj by si šetrili odhalenie, že Gamora zomrela, až do pripravovaného filmu? Keby sa rozplynula na prach, takmer určite by nám to ukázali v Avengers: Endgame. Osobne teda vsádzam na to, že žije, ale utiekla – možno na svoju rodnú planétu. No a práve preto ju bude musieť Star-Lord nájsť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom