Americkí filmári našu planétu radi vystavujú smrteľnému nebezpečenstvu. Iba nedávno sa k Zemi v dramatickej upútavke Moonfall rútil mesiac, v novinke od Netflixu zasa ľudskú civilizáciu pravdepodobne čoskoro vyhladí prichádzajúci asteroid.

Stane sa tak v hviezdne obsadenej satirickej komédii Don’t Look Up, ktorá síce nemá apokalyptický podtón, istú katastrofu však predsa len zobrazuje – úsmevnou formou totiž poukazuje na to, ako politici čoraz viac ignorujú vedecké fakty a prekrúcajú si pravdu podľa toho, ako im to najviac vyhovuje.

Nepozerajte sa hore

Dej prichádzajúceho filmu sleduje dvojicu astronómov (Leonardo DiCaprio a Jennifer Lawrence), ktorí odhalia, že k Zemi sa rúti asteroid a jeho dopad bude mať fatálne dôsledky. Problémom je, že autority sa z prognózy vysmievajú a prichádzajúcej katastrofe nikto neverí.

Dvojnásobne to platí o prezidentke (Meryl Streep) a jej nahlúplom synovi (Jonah Hill), ktorí svojich voličov chlácholia prázdnymi sľubmi a riešením podľa nich je, aby sa ľudia nedívali nahor. Odtiaľ nakoniec pochádza aj názov filmu Don’t Look Up.

Netflix aktuálne k svojej novinke vydal prvú plnohodnotnú upútavku, tá zaujme predovšetkým vydarenou scénkou v oválnej pracovni i svojím satirickým štýlom rozprávania.

Skvelé obsadenie

O réžiu sa postaral Adam McKay, ktorý má zatiaľ na svedomí skôr priemerné komédie ako Ocko je doma alebo Zlatokopky. Režisér si k filmu zároveň napísal aj scenár a práve ten sa zdá byť hlavným dôvodom prítomnosti toľkých hereckých hviezd.

DiCaprio, Jennifer Lawrence i ďalší vyhľadávaní umelci mali byť z filmu absolútne nadšení. Dôvodom zároveň môže byť aj skutočnosť, že Don’t Look Up je aj satirou na administratívu bývalého prezidenta Donalda Trumpa, ktorý názory odborníkov častokrát ignoroval a získal si davy lacnými heslami.

Netflix

Novinka na Netflixe štartuje 24. decembra a okrem zmienených hercov v nej uvidíš aj hviezdy ako Timothée Chalamet (Duna), Matthew Perry (Priatelia), Cate Blanchett (trilógia Pán prsteňov), Timothée Chalamet (Kráľ, Duna), Chris Evans (Avengers), Ron Perlman (Hellboy,), Mark Rylance (The Trial of the Chicago 7), Michael Chiklis (seriál The Shield) alebo dokonca speváčku Arianu Grande.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú