Ak poctivo sleduješ novinky zo sveta technológií, určite poznáš smartfón Oppo Find X. Ten sa nám predstavil len niekoľko mesiacov dozadu a už teraz sa chystá jeho nová verzia s 10 GB operačnej pamäte RAM.

Oppo pred niekoľkými mesiacmi predstavilo smartfón, ktorý mnohým pripomínal budúcnosť. Displej rozprestierajúci sa po celej prednej strane s naozaj minimálnymi rámikmi a výsuvným mechanizmom, ktorý odhaľuje zadný a predný fotoaparát. Najnovšie úniky však nasvedčujú tomu, že Oppo s modelom Find X ešte neskončilo a čoskoro ponúkne verziu s 256 GB vnútorného úložiska a 10 GB operačnej pamäte RAM.

Globálnu verziu nečakaj

Uniknuté informácie pochádzajú z čínskej registračnej agentúry TENAA. V zozname je možné nájsť novú verziu smartfónu, ktorá ponúkne ohromných 10 GB pamäte RAM. Treba mať však na pamäti, že ani táto verzia Find X nebude práve globálnym artiklom a je skôr určená pre domáci trh. Stále sa však nájdu obchodníci a e-shopy, v ktorých vieš kúpiť tento smartfón.

Stane sa prvý komerčne predávaný smartfónom s 10 GB RAM práve Oppo Find X?

O smartfóne s 10 GB RAM sme už počuli skôr. S touto myšlienkou sa ešte niekedy koncom roka 2017 pohrával Asus. Nakoniec však v žiadnom modeli od Asusu nezakotvila, nakoľko bola údajne veľmi hrubá. Naopak, vyzerá to tak, že Oppu tento problém nevadí a pokiaľ sa nevyskytnú žiadne iné problémy, Oppo Find X sa môže stať prvým komerčne predávaným smartfónom s 10 GB pamäte RAM.

Je 10 GB RAM prehnaná veľkosť?

Pokiaľ sa pozeráme na špecifikácie a čísla, 10 GB RAM je skutočne zarážajúca hodnota. Je to však potrebné? Nie je to prehnané? Má to reálne v smartfónoch zmysel? Odpoveď je jasná. Áno, je to zbytočné! Dokonca už aj smartfóny s 8 GB RAM prevyšujú reálnu potrebu operačnej pamäte. Za všetko hovorí výsledok testu v benchmarku AnTuTu, kde Oppo Find X s 10 GB RAM pamäťou obstál so skóre 271 362 bodov.

Môžeme teda vidieť, že skóre je síce vysoké, no medzi tie najlepšie v AnTuTu nepatrí. Treba ale povedať, že testovaný bol prototyp a celkové skóre hotového produktu sa môže zvýšiť, no drastické navýšenie sa neočakáva. Určite existujú používatelia, ktorí by vedeli dať zabrať aj 10 GB RAM, no bežný používateľ jednoducho nemá šancu. Preto, ak si robíš zálusk na tento smartfón, radíme ti minúť svoje peniaze lepšie. Očakáva sa totiž cenovka na úrovni približne 1000 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP