Pokiaľ nie si hráč a hľadáš notebook určený prevažne na prácu, ktorý vkusne vyzerá a „nelagne“ pri každom kliknutí, potom by si mal nasledujúce riadky čítať pozornejšie. Číňania si pre nás totiž pripravili veľmi lákavú ponuku, ktorá rozhodne stojí za zváženie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Výrobca notebookov Jumper útočí so svojím modelom EZbook3S. Tak dobre vybavené zariadenie s tak dobrou cenou by sme v  slovenských e-shopoch hľadali márne. Výrobca konštrukciu vôbec neodflákol a výrazne sa zameral na vzhľad a mobilitu. Notebook je teda tenký zhruba iba 8 milimetrov a váži 1,25 kilogramu. Po jeho otvorení sa používateľovi naskytne pohľad na 14.1-palcový IPS displej s bežným FullHD rozlíšením. Z pohľadu výkonu sa nejedná o žiadny zázrak, no náročnejšia práca so systémom mu nebude robiť problémy.

jumper ezbook3s
zdroj fotografie: Jumper

Po kapotou sa schováva procesor Intel Celeron N3450 so štyrmi jadrami na frekvencii 1.1 GHz. Procesoru sekunduje slušná 6 GB pamäť RAM typu DDR3, pričom pre svoj chod ju využíva aj integrovaná HD grafika od Intelu. Poriadne šokuje aj kapacita SSD disku, ktorá činí úctyhodných 256 GB. Z konektivity sa môže budúci majiteľ tešiť z klasického jacku, miniHDMI portu, RJ45 a z dvoch portov USB 3.0. Operačným systémom je Windows 10 s možnosťou doinštalovania ďalších jazykov.

jumper ezbook3s
zdroj fotografie: Jumper

Kúpiť Jumper EZbook3S za 271,65 €
6 GB RAM / 256 GB SSD

Celý notebook poháňa 10 000 mAh akumulátor, takže adaptér na nabíjanie ani nie je nutné často používať. Kým notebooky na Slovensku s takouto výbavou stoja omnoho viac, za tento parádny kúsok nezaplatíš ani tri stovky. E-shop Lightinthebox ho momentálne predáva za lákavých 271,65 €, pričom jeho kúpa prináša iba samé výhody. Rýchle dodanie kuriérom totiž stojí iba 1 cent, no pri vytváraní objednávky vrelo odporúčame zakliknúť možnosť „Add duty & tax insurance to your order“, ktorá zvýši cenu o 19,72 €.

zdroj fotografií: Jumper

Táto možnosť je akousi garanciou neplatenia DPH a iných colných poplatkov. Notebook síce môže byť zadržaný na colnici a môže byť vyžadované zaplatenie týchto poplatkov, no po zaplatení ich e-shop zákazníkom plne vykompenzuje. Stačí mu poslať príslušné doklady a čakať na vrátenie peňazí utratených za colné poplatky.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
10%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
30%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
10%
Neznášam to
50%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.