Kiná vo svete sa konečne začínajú otvárať a svoj príchod nepripomínajú len najväčšie blockbustery, ale tiež ďalšie sľubne pôsobiace snímky. Do tejto kategórie sa rozhodne radí aj skvele vyzerajúce stredoveké fantasy The Green Knight.

Prichádzajúca filmová novinka je inšpirovaná romantickou básňou zo 14. storočia s názvom Sir Gawain and the Green Knight a po dlhom čakaní máme konečne možnosť zhliadnuť plnohodnotný trailer, ktorý sľubuje epickú žánrovú výpravu za rytiermi okrúhleho stola.

Na čom si film vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ho na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

The Green Knight vyrozpráva príbeh mladého, tvrdohlavého a ctižiadostivého rytiera Gawaina (Dev Patel), ktorý sa vydá na nebezpečnú výpravu, aby konfrontoval Zeleného Rytiera (Ralph Ineson), informuje portál Polygon.

YouTube (screenshot)

Sir Gawain, synovec Kráľa Artuša, na začiatku príbehu uzavrel s týmto záhadným cudzincom dohodu týkajúcu sa nádhernej sekery: aby ju získal, musí Zeleného Rytiera sekerou raz zasiahnuť, ale presne po roku od toho dňa sa musí Gawain za Rytierom vydať, aby mu zásah oplatil.

Na tejto temnej a nebezpečnej ceste bude čeliť duchom, príšerám, obrom, zlodejom a iným, ďaleko temnejším nebezpečenstvám. Spoločníčkou mu bude napríklad aj rozprávajúca líška. Dôvod, prečo sa na to dal, je ale prostý – dokázať kvality pred rodinou aj kráľovstvom a definovať jeho charakter.

Zaujímavosťou je, že prichádzajúca novinka  zďaleka nebude prvým filmovým spracovaním historickej knižnej predlohy uvádza Variety.

V roku 1973 vznikol na motívy básne film Gawain and the Green Knight a v roku 1984 ďalšia adaptácia s názvom Sword of the Valiant: The Legend of Sir Gawain, kde si rytiera zahrala herecká legenda Sean Connery a Sira Gawaina stvárnil Miles O’Keefe. Obafilmy režíroval Stephen Weeks.

Najnovšie spracovanie sa od pôvodne romantickej básne bude značne líšiť. Zatiaľ čo predloha je zameraná na chrabrosť a čarovnosť dobrodružstva, z traileru viac cítiť temnejší tón.

Po Patelovom boku si vo filme zahrá viacero zvučných mien ako Alicia Vikander (Tomb Rider), Joel Edgerton (Star Wars, Warrior), Sean Harris (Prometheus, The King), Barry Keoghan (Dunkirk) alebo Erin Kellyman (The Falcon and the Winter Soldier). Réžie sa ujal David Lowery (A Ghost Story).

YouTube (screenshot)

O produkciu filmu sa postará štúdio A24, ktoré už produkovalo množstvo známych i oceňovaných filmov, (Uncut Gems, Hereditary, Lady Bird), vo fantasy žánri však pôjde o jeho prvé filmové spracovanie.

Premiéra bola pôvodne naplánovaná na minulý rok, ale pre pandemickú situáciu film svoj príchod odložil až na tento rok. Nový dátum premiéry je stanovený na 30. júla tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom